« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben zoru severim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Teknik Direktörü, ne yoğun hazırlık programından, ne yorucu yolculuklardan şikayetçi. ‘Fiziksel yorgunluğum’ yok diyen Terim, ‘‘Son günlerde gelişen olaylar beynimi bir hayli yordu. Ama kimseye hissettirmemeye gayret ettim.Kolayla işim olmaz’’ dedi.

<ı>Virgülüne dokunmadan

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'le arefe gecesi Antalya dönüşü 7 bin metre yükseklikte sohbet ediyoruz. Sorularımıza açık yüreklilikle cevap veren Terim, İspanya ve Antalya yolculuklarından sonra fiziksel açıdan yorgun olmadığını, ancak gelişmelerin beynini yorduğunu söylüyor. İşte Terim'le virgülüne dokunmadan yaptığımız sohbet:

<ı>iyi ve kötü günler yaşandı

Dünyada hergün yeni bir şeyler üretiliyor. Futbol için yenilikleri kovalıyorum. Durmuyorum. Durursam düşerim. Çirkinle hiç işim olmaz. Güzeli yakalamak isterim. Son günlerde gelişen olaylar beynimi bir hayli yordu. Ama kimseye hissettirmemeye gayret ettim. Hissetirirsem ben Terim olmaktan çıkarım. Ben zoru severim, kolayla işim olmaz.

<ı>Ya Filipescu?

Çok arayacağım. Bana ve takıma çok faydası vardı. Çok yetenekli idi. onun için sahada yer mefhumu yoktu. Takımda bir denge kaybı oldu. Gittiği takımda başarılı olacaktır. Şartlar gerektirmeseydi, onun satılmasına izin vermezdim.

<ı>Hakan Şükür?

Artık yaşadıklarına sünger çekmesi gerekir. Gereksiz konuşmalardan vazgeçmesi lazım. Şimdi kaybettiği fizik ve beyinsel gücünü tazelemesi gerekiyor. Benim takımım için gerekli bir oyuncu, en kısa zamanda geçmişi unutup kendini arkadaşları ile bütünleştirmesi gerekir. Hakan bu transferde bana ulaşamadığını söyledi. Ulaşsaydı iyi olurdu. Ama ben her zaman affederim. Ona karşı buruk değilim.

<ı>Burak?

İyi Olacak. Buna mecbur. Onun için en çok gereken şey zaman. Hakan’ın yokluğunda boşluğu doldurma savaşımı veriyor. Kolay mı, Kartalspor'dan gel formayı kap. Ceza alanında henüz hazırlıklı değil. Çabukluğu, mücadeleci olmayı öğrenecek. Ben sabırla uğraşacağım. Ondan bunu görmesem devam etmem.

<ı>Fulya hanım ve çocuklar?

Onlar benim boşaldığımı görünce şarj eden kişiler. Güçsüz olduğumu hissettikleri zaman beni yenilemeye geçiyorlar. Onlar yanımda olduğu için çok şanslı ve mutluyum.

<ı>Bayrama girdik...

Çok severim. En güzel bayramlarım çocukluğumda kaldı. Daha sonra hiç yaşamadım. Görüyorsun, şu anda uçuyoruz. Hala program yapıyorum, bugün kimler idman yapacak, kimler yapmayacak diye. Hangi futbolcumunun eksiği varsa onu gidirmek için çalışacağım. Ben her zaman olduğu gibi yine Florya'dayım. Beklerim. Tüm halkımıza da hayırlı bayramlar diliyorum.

Hakan:

<ı>Hakan'ın artık yaşadıklarına sünger çekmesi gerekir. Gereksiz konuşmalardan vazgeçmesi lazım. Ona karşı buruk değilim.

Burak:

<ı>İyi olmaya mecbur. Onun için en çok gereken şey zaman. Ben sabırla uğraşacağım. Ondan bunu göremezsem devam etmem.

Ve Filip:

<ı>Filipescu'yu çok arayacağım. Bana ve takıma çok faydası vardı. Şartlar gerektirmeseydi satılmasına izin vermezdim.

FUTBOLCULARA ÖVGÜ

Beşiktaş'ta Teknik Direktör Toshack, Real Sociedad ile yapılan ve siyah beyazlı takımın 3-1 kazandığı hazırlık maçında tüm futbolcuların görevlerini eksiksiz yerine getirdiklerini söyledi. Maçtan sonra futbolcularla bir toplantı yapan Galli çalıştırıcı, ligin ikinci yarısında da aynı futbolu oynamalarını isterken özellikle Amokachi, Ohen ve Del Solar'ı övdü.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz