Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ben Yahia hakeme küfretmedi"

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdman Yurdu'nun teknik direktörü Nurullah Sağlam, Fenerbahçe maçında kırmızı kart gören Ben Yahia'ya büyük bir haksızlık yapıldığını savunarak, "Mesleğimin onuru üzerine yemin ederim ki, Ben Yahia hakeme küfretmedi" dedi.

Mustafa İNSAN/MERSİN DHA)
SON GÜNCELLEME
Bu karşılaşmada oyunun son bölümündeki hatalı bir kararın direkt sonuca tesir ettiğini savunan Sağlam, "Bu da bizi üzdü. Belki de yapmamız gereken istem dışı hareketlerde de bulunduk, ben ve oyuncularım itiraz da ettik. Ama tabii bunlar futbolun içinde olağan şeyler. Zaman zaman böyle hakaret içermeden tepkilerinizi göstermeniz gayet doğal. Biz de zaten bu çerçeveler içinde tepkilerimizi gösterdik. Ama tabi hiçbir şeyi değiştiremedik. Bizi üzen tek şey, daha sonra gelen hakem raporu. Hakem raporunda olayların bire bir içerisinde olan ben, Yahia, Mustafa Keçeli ve Nobre idik. Hiçbirimiz Yahia'nın ağzından küfür kelimesi duymadık. Hatta oyuncuyu sarı kart gördüğünde orada tutup ileriye doğru iten benim. Oyuncuya hakemden daha yakındım. Yahia'nın özellikle hakem raporunda belirtilen küfrü etmediğine dair mesleğimin onuru üzerine yemin edebilirim. Fransızca konuşmadı, tamamen Arapça konuştu. Hakemin raporunda belirttiği küfrü asla konuşmadı" diye konuştu.

Disiplin Kurulu'nun, hakemin verdiği bu haksız kararı bozacağına inandığını dile getiren Nurullah Sağlam, "Çünkü gerçekten ortada bir suç yok. Ben onların adaletine şimdiden güvendiğimi söylüyorum ve adalet yerini bulsun istiyorum. Bu da benim en doğal hakkım. Bu durum Yahia'nın Gençlerbirliği maçında oynayıp oynamaması ile ilgili bir durum değil. Bu tamamen insani ve vicdani ölçülerle, değer yargıları ile ilgili bir şey. Bire bir olayın içinde olduğum için net bir şekilde söylüyorum, kimseyi aldatmaya, kimseyi yanlış yönlendirmeye çalışmıyorum. Kimseden medet de ummuyorum. Adalet yerini bulsun istiyorum. Kusurlu her kimse, hatayı hata ile örtmeye çalışıyorsa eğer herkes cezasını çeksin" şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz