« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ben olsaydım altını alırdım"

Avrupa şampiyonu ve Dünya ikincisi milli atletimiz Süreyya Ayhan, Radyospor'a özel açıklamalar yaptı. Doping'den dolayı ömür boyu men cezası alan Süreyya Ayhan, " Londra'da koşsaydım 1500 metrede altın madalya alırdım" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da konuşan Süreyya Ayhan, Londra'da koşabilseydim altın madalya getirirdim derken; " Londra'da koşsaydım, 1500 metrede altın madalya alırdım. Kesin alırdım. Benim derecem hâla koşulmuyor. Dünyada kimse koşamadı. Koşsaydım altını alırdım. İzin vermediler" dedi.
 
YARIŞLARI İZLERKEN KOŞUYOR GİBİ HİSSEDİYORUM
 
Londra'da koşan atletlerimizi gördüğündeki duygularını anlatan Ayhan; " Yarışları izliyorum. Onlarla birlikte koşuyor gibi hissediyorum. Yarışçıların neler hissettiğini biliyorum. Sizler gibi izlemiyorum. Onların neler yaşadığını görebiliyorum. Dün Nevin'in yüzünü gördüğümde tamamen hazır olduğunu hissettim. Bende onlarla koşuyorum adeta. Onlarla o anı yaşıyorum" dedi.
 
NEVİN YANIT RİO'DA İLK 3'E GİRER
 
Süreyya Ayhan, Nevin Yanıt'ın 5. olmasını değerlendirirken; " Nevin'in 5. olacağını söylemiştim. Dediğimiz gibi de oldu. Nevin, 2016 Rio'da ilk 3'e girer. Aslı Çakır Alptekin kardeşimden madalya almasını bekliyoruz. Madalya alırsa sürpriz olmaz. Gamze Bulut final koşarsa büyük başarıdır. Beklenti çok yüksek. Hemen 1.lik istiyoruz. Ben, dünya 2. oldum onu bile beğenmediler. Bu iş teknik işidir. Nevin Yanıt'ın olimpiyat 5.liği çok büyük bir başarıdır. Nevin'i elimizin üstünde gezdirmemiz gerekiyor" dedi.
 
İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNDE DAVAMIZ SÜRÜYOR
 
Ömür boyu men cezası alan, Milli atletimiz Süreyya Ayhan dava sürecini de anllattı; " Davalar devam ediyor. Aklanmak için herşeyi yapacağım. Maddi, manevi ne gerekiyorsa. Numunemde 2 yasaklı madde çıktı. Ben kullanmadım. Benim ihtiyacım olan maddeler değildi zaten. Federasyon hemen ömür boyu men verdi. 1 seneyi bile kabul edemem. Böyle birşey yapmadım. CAS'A gittik. CAS da ömür boyu verdi ama davamız sürüyor. Evrensel hukuk kurallarına aykırı bir durum. İnsan hakları mahkemesinde davamız sürüyor.
 
KOŞSAM ONLARIN HEPSİNİ GEÇERİM GİBİ GELİYOR
 
Dava'nın olumlu yönde sonuçlanması durumunda tekrar koşmaya başlarmısın sorusuna ise Ayhan; " Koşsam onların hepsini geçerim gibi geliyor. Çalışmaya bakıyor herşey. Cezam kalkarsa hiç belli olmaz. Spor bizim hayatımız. Antrenmanlarımı yapıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler