« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben olsam Zico giderdi

Ali Şen, Brezilyalı teknik direktörün zeki olduğuna inanmadığını belirterek, "Fenerbahçe geçen yıl 32 puan kaybederek şampiyon olmuş. Geçen yıl 70 puanla şampiyon olan antrenörün değişmesi lazım mı? Ben olsaydım değiştirirdim" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin eski başkanı Ali Şen, teknik direktör Zico’nun zeki olduğuna inanmadığını ifade ederek, "Ben başkan olsaydım geçen sezonun sonunda Zico’yu gönderirdim" dedi. 11 Altın Adam yarışmasının önceki akşam İstanbul’da yapılan jüri toplantısında konuşan Şen, Zico’nun iyi bir futbolcu olduğunu herkesin bildiğini, ancak takım yönetmenin ayrı bir şey olduğunu ifade ederek, "Zico’nun çok zeki olduğuna inananlardan değilim. Bir insan, dengelerin Fenerbahçe lehine geliştiği bir dönemde bu avantajları kullanamıyorsa, orada futbolu yöneten kişinin zekasının kıt olduğunu düşünüyorum. Kadro müthiş, her şey müthiş, ama siz 8 maçta 11 puan kaybediyorsunuz..." diye konuştu.

Bu sezon ligde 22 puan kaybeden takımın şampiyonluğu kazanacağını düşündüğünü belirten Şen, "Fenerbahçe bundan sonra ancak 11 puan kaybeder. Eğer yapamazsa ocak ayında Zico olmaz" dedi. Fenerbahçe’nin mali yapısının hiçbir Türk kulübünde olmayan düzeye geldiğini kaydeden Şen, "Fenerbahçe’nin borcu yok. İnanılmaz bir şey ama gerçek bu. Fenerbahçe geçen yıl 32 puan kaybederek şampiyon olmuş. Geçen yıl 70 puanla şampiyon olan antrenörün değişmesi lazım mı? Ben olsaydım değiştirirdim" ifadesini kullandı. Yönetim kurulunun, Brezilyalı teknik adamın önüne bütün imkanları koyduğunu ifade eden Ali Şen, "Fenerbahçe bu sene Şampiyonlar Ligi şampiyonu olamıyorsa, yahut grupta 3. olup UEFA’da devam eder ve şampiyon olamazsa tek kişide kabahat bulurum, Zico" diye konuştu.

Ali Şen, Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp için de, "Eğer beyni yorgun düşmezse, fotoğraflarda biraz yorgun görünüyor, çok başarılı olur" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz