Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben olsam Elano'yu kovardım

Galatasaray’ın eski futbol şube sorumlusu Abdurrahim Albayrak, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Elano’nun Brezilya Milli Takımı’na nasıl seçildiğini anlamadığını belirten Albayrak, “Zararın neresinden dönerseniz kârdır. Elano bir an önce gönderilmeli” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Arda’nın milyon dolarları elinin tersiyle ittiğini ve Galatasaray’da kalacağını belirten Albayrak, “Üzerine basa basa söylüyorum, haykırarak söylüyorum Arda, annesinden sarı kırmızı doğmuştur. Arda, bizden daha iyi Galatasaraylıdır. Ama kalbi kırıktır. Taraftarlar olarak ona sahip çıkmamız gerekmektedir” dedi.

 Abdurrahim Albayrak, Galatasaray için taş bile taşıyacağını belirterek, “Bana ne görev verilirse onu yaparım” şeklinde konuştu.

 YABANCI GELİYORSA NEİL GİBİ OLMALI

"Galatasaray’a para için gelen futbolcu lazım değil." ifadeleriyle sözlerine başlayan Albayrak "Ara transferde gelenler para için, tatil için geldiler. Neil’i dışarda tutuyorum. O aldığı paranın hakkını verdi. Helal olsun ona. Yabancı geliyorsa, çimlerin koparacak, her şeyini maça verecek, tek başına maç alacak." dedi.

ELANO BREZİLYA MİLLİ TAKIMI’NA NASIL SEÇİLİYOR

Elano'nun Brezilya Milli Takımı’na seçilmesine anlam veremediğini söyleyen Albayrak, "Nasıl seçiliyor çok merak ediyorum. Rijkaard’ın evladım dediği Dos Santos bile hayal kırıklığı yaşattı. Ama bunların hepsi baştan belliydi. Zaten kendi takımlarında oynayamıyorlardı. Jo, dersen başka bir alem, İstanbul’a alem yapmaya gelmiş. Bunlar bizim yeni futbolcularımızın da arzularını kırdı." şeklinde konuştu.

YABANCILARI HEMEN GÖNDERMEK GEREKİYOR

Elano'nun bir an önce gönderilmesi gerektiğini kaydeden Albayrak, "Zararın neresinden dönersek kârdır. Elano’yu göndermek gerekiyor. Diğerlerini de vakit kaybetmeden göndermek gerekir. Yeni alınan genç ve yerli futbolculardan son derece eminim. Ama şu problemli yabancıların bir an önce gönderilmesi gerek." ifadelerini kullandı.

ARDA’NIN AYRILACAĞINI AKLIMIN UCUNDAN GEÇİRMİYORUM

Arda'ya da sahip çıkan Albayrak, "Üzerine basa basa söylüyorum, haykırarak söylüyorum. Arda, annesinden sarı kırmızı doğmuştur. Arda, bizden daha iyi Galatasaraylıdır. Milyon dolarları teklif etmelerine rağmen elinin tersiyle itti. Biz Galatasaraylı taraftarlar olarak, Arda’ya daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Arda, Metin Oktay gibi, Galatasaray’a uzun süre kaptanlık yapacak birisidir. Arda’nın Galatasaray’dan ayrılacağını aklımın ucundan bile geçirmiyorum." şeklinde konuştu.

KIRIK KALBİNİ ONARMAMIZ GEREKİYOR

Arda'nın küstürüldüğüne değinen Abdurrahim Albayrak, "Arda’nnın kırık kalbini onarmamız gerekiyor. Kalbini kırdık, keşke kırmamış olsaydık. Haksızlık yaptık, keşke yapmamış olsaydık. Ama taraftar yine Arda’yı bağrına basacak, o da taraftarı ayağa kaldıracaktır." dedi.

GALATASARAY İÇİN TAŞ TAŞIRIM

Galatasaray için her şeyi yapabileceğini vurgulayan Albayrak, "Galatasaray için taş taşırım. Her şeyi yaparım. Kimseye küskünlüğüm yok. Ancak özellikle futbol şubesiyle ilgili olmak üzere kulüp içinde görev almam; ama bana verilecek her görevi yaparım. Bu bir bayrak yarışıdır. Tüm zamanlarını kulübümüze verdikleri için de yönetici arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum."dedi.

Albayrak sözlerini şu ifadelerle bitirdi: "Hemşire kolumdan kan alıyordu. Bak dedim. Sağdan aldın kırmızı çıktı, soldan al o da sarı çıkacak dedim. Ben böyle bir Galatasaraylıyım."


Bunları da Beğenebilirsiniz