« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben olmasam ihraç edilirdik

Ulusoy, FIFA’da kulis yapamadığı iddialarına yanıt verdi: "Yaşım 48, kimin elini öpüp öpmeyeceğimi iyi bilirim. Blatter ile aramızda 10 yıldır baba-oğul ilişkisi var. Ülkemi en iyi şekilde temsil ediyorum."

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, FIFA’nın Türkiye’ye verdiği ceza sonrası kendisine yapılan eleştirilere sert yanıt verdi. İsviçre maçındaki olaylardan Türkiye’nin en az cezayla kurtulması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade eden Ulusoy, "Ben olmasam; 2008 Avrupa Şampiyonası ile birlikte 2010 Dünya Kupası’ndan da ihraç edilebilirdik" dedi.

FIFA Başkanı Sepp Blatter’in elini öptüğü yönünde Türk medyasına yansıyan haberler üzerine görüşlerini açıklayan Haluk Ulusoy, Blatter ile çok iyi ilişkiler içinde olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Blatter’e çok yakınım

"Yaşım 48, kimin elini öpüp öpmeyeceğimi çok iyi biliyorum. Blatter ile aramızda 10 yıldır baba-oğul ilişkisi var. Kendisine çok yakınım. Biz onunla öpüşürüz, başımı göğsüne koyarım.
’Sen babamsın, biz evladınız, gerekirse elini bile öperim’ dedim. ’Ulusoy yes, no bile bilmiyor, nasıl bu kadar yakın oluyor?’ diyorlar. Ben FIFA ve UEFA ailesinde çok sevilen bir başkanım. Ülkemi de en iyi biçimde temsil ediyorum. Gerekirse ülkemin menfaatleri için el de öperim. Bunu ülkem adına yaparım, kendim için değil. 2008 Avrupa Şampiyonası ile birlikte, belki de 2010 Dünya Kupası’ndan bile ihraç edilebilirdik. İsviçre’ye gittiğimde böyle bir hava vardı. Çalışmalarımızdan sonra olayı buraya getirebildik." 6 maçlık cezada indirim olacağını tahmin ettiğini belirten Ulusoy, "İnşallah FIFA Tahkim Kurulu indirim yapar da CAS’a gitmek zorunda kalmayız. FIFA Tahkim Kurulu’ndan indirim kararı çıkacağına inanıyorum" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.