« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben kaptanım nasıl böyle düşünürüm

“Devre arasında soyunma odasına gittiğimde formamı orada unutmuşum. Bilerek bırakmış olsam, ısınırken onu istemeyecek miyim?”

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

AYHAN Akman, formasını soyunma odasında bilerek bıraktığı iddialarına tepki gösterdi. “Ben bu takımın kaptanıyım. Nasıl böyle bir şey düşünebilirim?” diyen tecrübeli futbolcu, Hürriyet’e şunları söyledi: “Devre arsında soyunma odasına gittiğimde formamı orada unutmuşum. İnsanlık hali, olabilir.
İlk kez olmuyor ki
Bu, başımıza ilk defa gelmiyor. Her şeyin altında bir neden aramamak gerekir. Zaten 1 dakika kalmış, maç bitiyor. Formamı bilerek bıraksam, ısınırken onu istemeyecek miyim? Ben bu takımın kaptanıyım, bunları düşünecek bir futbolcu değilim. Benim için ‘Askerlikten kaçmak için yurt dışına gitmek istiyor’ diyenler oldu.
Kanundan haberleri yok
Bunları söyleyenlerin yeni çıkan kanundan haberleri yok. 32 yaşındayım ve 6 yıl daha tecil hakkım var. G.Saray’la olan 2 yıllık sözleşmemi tamamlayacağım. Zamanı gelince de aslanlar gibi askerliğimi yapacağım. Vatani görevden kaçmam. Yedek kalmam konusunda bir şey diyemiyorum. Bu tamamen hocanın kararı.
Hocamızın kararına saygı göstermeliyim. ‘Otur’ dendiği zaman oturuyorum, ‘oyna’ dendiği vakit çıkıp oynuyorum. Daha önce de yedek kaldım, pes etmedim. Yine yılmam, formam için mücadelemi veririm. Huzursuzluk söz konusu değil. Galatasaray’dan ayrılmaya da hiç niyetim yok.”


Bunları da Beğenebilirsiniz