GeriSpor Ben doğdum anne
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ben doğdum anne

Ben doğdum anne
refid:5866461 ilişkili resim dosyası

30 Ocak 1987’de saat 14.45’te dünyaya gelen Galatasaraylı futbolcu, dün aynı saatte bir demet çiçekle evine gitti ve annesine, "Bu çiçekler senin" diye verip ellerini öptü.

30 Ocak 1987’de saatler 14.45’i gösterirken, İstanbul Bayrampaşa’da Adnan-Yüksel Turan çiftinin bir erkek çocuğu dünyaya geldi. Anne-babanın olağanüstü bir özen ve fedakarlıkla büyüttüğü bu çocuk gün geldi Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Şöhreti sadece Türkiye sınırlarıyla çevrili kalmadı, Avrupalılar’ın bile tanıdığı isimler arasına girdi.

Bu çocuk, yani G.Saraylı Arda Turan dün 20 yaşına bastı. Öyle hayırlı ve ince düşünceli bir evlat ki, kimseye haber vermeden dünkü antrenmandan sonra elinde bir demet çiçekle Bayrampaşa Altıntepsi’deki evine gitti.

Bu çiçekler sana

Tam doğduğu saatte, yani 14.45’te evinin kapısını çaldı... Kapıyı açan Yüksel hanım, Arda’yı elinde çiçekle karşısında görünce, "Oğlum, ne bu çiçekler? Hayırdır" diye sordu. Arda, "Anne, unuttun mu bugün benim doğum günüm ve sen beni bu saatte doğurdun. Bu çiçekler senin için. Ne mutlu bana, senin gibi bir annem var" diyerek, çiçekleri annesine uzattı ve ardından ellerini öpüp başına koydu.

Hep dua ederdi

Arda Turan, ailesiyle birlikte fotoğraf çektirmeyi sevmediği için bu güzel anı görüntületmedi. Gelecekte bir futbol yıldızı olmasına kesin gözüyle bakılan genç futbolcu, annesine yaptığı sürpriz ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

"Annem bu yaşıma kadar beni büyük bir şevkatle büyüttü. Futbola başladığım ilk günden beri benim her şeyimle yakından ilgilendi. Deyim yerindeyse benim üzerime titrerdi. Her gün mutlaka yatağımın başucuna bir bardak süt bırakır ve içmem için ısrar ederdi. Hele sabahları kahvaltı yaptırmadan evden bırakmazdı. Beni antrenmanlara gönderirken her defasında sırtımı sıvazlar ve dua ederdi.

Dünyaları veririm

Doğrusunu söylemek gerekirse annemi, babamdan biraz daha fazla severim. O benim hem uğurum hem annem. Her maçtan önce ve sonra mutlaka onu telefonla arayıp duasını alırım. Kazandığım bütün parayı ona veririm. Harçlığımı da ondan alırım. Beni dünyaya getiren ve bugünlere gelmemi sağlayan annem için dünyaları feda ederim."

Arda, kardeşi Okan Turan için de, "O da futbolcu. Şimdi Altıntepsi’de oynuyor. Daha 13 yaşında. İnşallah o da ilerde benim gibi olur" dedi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle