« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben Daum'dan çok memnunum

"Kim ne derse desin ben Daum’dan çok memnunum. Takımı üst üste 3. kez şampiyonluğa götürüyor. Neden memnun olmayayım ki? Tarihimizde böyle bir dönem yok."

Uğur DEMİRKIRDI / (DHA)
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Azerbaycan’ın Hıt-Trık gazetesine verdiği röportajda, gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini açıkladı. Türk medyasında Daum’a yapılan eleştirileri önemsemediğini anlatan Yıldırım, "Kim ne derse desin, ben Daum’dan çok memnunum. Daum, takımı üst üste üçüncü kez şampiyonluğa doğru götürüyor. Neden memnun olmayayım ki? Tarihimizde böyle bir dönem yok. Basının ne dediği, ne düşündüğü önemli değil. Sürekli olarak Daum’un sözleşmesi gündeme getiriliyor ve uzatılacak mı diye soruluyor. Buna gerek duymuyoruz. Zaten 2007 yılının sonuna kadar anlaşmamız var" dedi.

En güçlü kulüp Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin şu anda Türkiye’nin en güçlü kulübü olduğunu dile getiren Aziz Yıldırım, bu aşamaya gelmenin kolay olmadığını ve uzun seneler aldığını ifade ederek şöyle devam etti:

"Bir işe başlamadan önce elinizde mutlaka bir program olmalı. Biz de böyle çalıştık. Artık ekonomik problemimiz yok. Başkan seçildiğimde 10-15 milyon dolar olan yıllık gelirleri 100 milyon dolara çıkardık. Ama bu da yeterli değil. Hedefimiz Fenerbahçe’nin bütçesini 150 milyon dolara yükseltmek. İşte o zaman Avrupa’nın en büyük takımlarından biri olabiliriz. Bunun için az kaldı. Birkaç basamak daha çıktık mı, herkes mutlu olacak."

Planlı çalışıyoruz

Aziz Yıldırım,
Fenerbahçe’nin mali yönden rahat olmasının nedenlerinin sorulması üzerine, "Önemli olan borçlanmak değil, borca göre gerekli planlamayı yapmaktır. Fenerbahçe’nin de borçları var. Ama biz bu borçların ne zaman ve nasıl ödeneceğini iyi biliyoruz. İşlerimizi ona göre ayarlıyoruz. Yılda 40-50 milyon dolar kredi kullanıyoruz. Bundan da kazançlı çıkıyoruz" cevabını verdi.

Şampiyon olacağız

"Tek amacımız şampiyonluk"
diyen Fenerbahçe Başkanı, "Eğer bir şanssızlık olmazsa lig bittiğinde Fenerbahçe, tarihinde ilk kez üst üste üç yıl şampiyon olacak. Ben buna inanıyorum. Başarının yolu birlik beraberlikten ve ilkelere sadık kalmaktan geçiyor. Fenerbahçe’de de bu var" diye konuştu.

Aziz Yıldırım, Türkiye dışında hiçbir ülkede futbol okulları açmayacaklarını belirterek, "Fenerbahçe, sadece takımda oynamaya hazır oyuncu alır. Genç oyuncularımız zaten genç takımlarımızda yetişiyor. Avrupa’da veya Azerbaycan’da niye futbolcu yetiştirelim? Ben böyle uygulamalara karşıyım. Böyle yapsam Fenerbahçe, iddiasından vazgeçen bir kulüp olur" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz