« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben bunu söyleseydim hoca kalmazdı

“Telefon konuşması sırasında Sayın Terim’in de yanımda olduğu düşünülürse, böyle bir ifade kullanılmış olsaydım herhalde o gün istifası gerekirdi”

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

‘TERİM OCAK’TA AYRILABİLİR’ DEMİŞTİ

Demirören, Aysal’ın kendisine bu sözü söylediğini iddia etti.

“Bana ‘Bu milli bir görevdir hocamız görüşebilir hatta istiyorsanız ocak ayında da ayrılabilir, kendisinin yerine başka bir hoca getirebiliriz’ dedi.”

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim’in G.Saray’dan ayrılma nedeninin kendileriyle yaptığı mukavele olmadığını, çünkü böyle bir sözleşmenin bulunmadığını söyledi. Demirören, bir basın toplantısı düzenleyerek G.Saray Başkanı Ünal Aysal’a eleştirilerde bulundu. Terim’le sadece sözlü anlaştıklarını belirten TFF Başkanı, “Teklifimizi ilettiğimizde Aysal bize, ‘Bu milli görevdir hocamız görüşebilir hatta istiyorsanız ocak ayında da ayrılabilir, kendisinin yerine başka bir hoca getirebiliriz’ dedi. Biz de bunun üstüne Terim’le görüştük” ifadelerini kullandı.

‘BU İFADEYİ KESİNLİKLE KULLANMADIM’

bu iddia üzerine sarı kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal da bir açıklama yaparak Demirören’in sözlerini yalanladı. Aysal, “Kendisi ile yapmış olduğum yegane telefon görüşmesinde Sayın Demirören’e, teknik direktörümüzle ocak ayında yollarımızı ayırabileceğimiz şeklinde bir ifade kesinlikle kullanılmamıştır. Bu telefon konuşması sırasında Sayın Terim’in de yanımda olduğu düşünülürse, böyle bir ifade kullanılmış olsaydım herhalde Terim’in yönetim kurulları kararını beklemesi değil, konuşma bitiminde istifası gerekirdi” yanıtını verdi.

‘TERİM MAYIS’A KADAR İMZA İSTEMİYOR’

öte yandan 1 yıllık anlaşmaya vardıkları Fatih Terim ile artık 1+3 yıllık resmi sözleşme yapmak istediklerini açıklayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “Hocamızla bu sabah tekrar konuştum, kendisi halen mayısa kadar anlaşma yapmak istemiyor, ‘Mayıs ayında yapalım’ diyor. Biz federasyon olarak diretiyoruz, artık kulüpten ayrıldı, federasyonumuzla anlaşma yapmasını istiyoruz. Galatasaray Yönetimi’nin hocayla problemi varsa, lütfen taraftarı federasyonumuz ve hocamızın önüne atmamasını rica ediyoruz” diye konuştu.

F.Bahçe ve Beşiktaş’ı yeniden yargılayamayız

Demirören CAS kararlarının, Türkiye içinde de bir yansıması olup olmayacağı sorusuna bu yanıtı verdi.

YILDIRIM Demirören, basın toplantısının ardından şike süreci hakkında sorulan soruları da cevapladı. CAS’ın Fenerbahçe ve Beşiktaş konusunda verdiği kararın TFF tarafından gündeme alınmadığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Demirören, “CAS bir süreçtir. Yorumlar yapıldı. Federasyonumuzun kurulları kararlar almıştır. Anayasaya göre, Tahkim Kurulu kararları hiçbir şekilde bozulamaz” dedi.

Onlar Beşİktaş taraftarı değİl

DEMİRÖREN ayrıca, Beşiktaş-G.Saray derbisinde yaşanan olayların 2020 Avrupa Şampiyonası’na aday bir ülkeye yakışmadığını da söylerken, “Bu olaylara karışanların yüzde 99’u Beşiktaş taraftarı değildir. Beşiktaş taraftarını çok iyi tanırım. Provokasyon olduğu herkesin fikri. Disiplin ve tahkim kurulları karar vermeden federasyonun açıklama yapması, süreci etkileyeceği için bekliyoruz” yorumunda bulundu.

G.Saray, bir haberle hoca gönderdiyse oturup düşünmeli

DEMİRÖREN, “‘Biz hocamızla 1+3 yıllık anlaşma yaptık’ diye ifade kullanmadık. Eğer koskoca Galatasaray Yönetimi, sadece gazete ve tv’de çıkan haberden dolayı hocayı gönderdiyse, oturup değerlendirme yapmalı” diye konuştu.

Terim elemanım değil, kader birliği yaptığım hocam

AYSAL’a göndermelerini sürdüren Demirören “Terim elemanım değil, kader birliği yaptığım takım hocamdır” derken, “Teknik direktörünüz telefonunuza çıkmazsa ne yaparsınız?” sorusuna da “O zaman hatayı kendimde ararım” karşılığını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz