« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben bu ekibe kefilim

Konyaspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, tranfer dönemini değerlendirirken iyi bir takım oluşturduklarını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Tek sıkıntılarının takıma yeni katılan oyuncuların maç eksiği olduğunu ifade etti. Transferde ismi geçen Zayatte'nin gelmeyeceğini vurguladı. Doğan, "Aldığımız oyuncuların hepsine kefiliz. Bu takımın iyi olacağını söylüyorum. Ama maç eksikleri var. Kulübün ekonomisini zorlamadan bir ekip oluşturduk ve ben de bu ekibe kefilim. Sorumluluğu da benim. Kamuoyu bir iki kötü sonuçtan sonra teslim olmasın. Bizde o yürek var. Ama kamuoyunda yandık bittik psikolojisi olursa bu bize kötü yansır. Biz iyi takım olduk herkes görecek" dedi.

"TEK SIKINTIMIZ OYUNCULARIN MAÇ EKSİKLİĞİ"

Kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında tek sıkıntılarının takıma yeni gelen oyuncuların maç eksiği olduğunu belirten Doğan, "Mevcut oyuncularla iyi bir kamp dömeni geçirdik. Ancak transferde maalesef yoğun çabamıza rağmen oyuncular biran önce takıma katılamadı. Takım olarak yeni transferlerle çalışamadık. Bünyemize katılan oyuncuların takımla bir çift kale maçı bile yok. Tek sıkıntımız bu. Çok önemli bir maça çıkacağız. Bu oyuncuların bir bömünü olamayacak bir bölümü oynamayacak. Çünkü bir oyuncunun tam olarak hazır olması için 6-8 haftalık bir dönem gerekiyor" şeklinde konuştu.

"BU EKİBE KEFİLİM"

Yeni transfer edilen oyuncuların hepsine kefil olduğunu belirten Doğan şunları söyledi:

"Beğendiğimiz oyuncuların bazıları ekonomik olarak bize uymadı. Biz transferde Konyaspor'un geleceğini düşünerek hareket ettik. Çok pahalı olmamak kaydıyla takıma güç katacak oyuncuları bünyemize kattık. Bir stoper arayışımız halen devam ediyor. Şuanda çok iyi bir stoper almak zor. Çünkü geç kaldık. Asla karamsar değiliz. Elimizdeki mevcudun en iyisi ile çıkıp mücadeleye gireceğiz. Aldığımız oyuncular bizi taşıyacağına inandığımız oyuncular. Oyuncuların hepsine kefiliz. Bu takımın iyi olacağını söylüyorum. Ama maç eksikleri var. Kulübün ekonomisini zorlamadan bir ekip oluşturduk ve ben de bu ekibe kefilim. Sorumluluğu da benim. Kamuoyu bir iki kötü sonuçtan sonra teslim olmasın. Bizde o yürek var. Ama kamuoyunda yandık bittik psikolojisi olursa bu bize kötü yansır. Biz iyi takım olduk herkes görecek."

"ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ"

Taraftardan destek isteyen Doğan, "Çok çetin bir lig geçecek. Ama biz ekip ruhunu üst seviyede tutarak, iyi kaynaşarak, iyi çalışarak ve Konya kamuoyunun da desteğini alarak ikinci yarı büyük bir mücadeleye hazırız. Mevcut takımızın ilk yarıda durumdan çok daha güçlü olacak. Bunu herkes görecek" diye konuştu.

"3 MİLYON LİRA HARCANDI"

Yeni transferlerin Konyaspor'a ne kadara mal olduğunun sorulması üzerine Doğan, "Futbolcuların maliyeti 3 milyon TL. Bu paraya Roback dahil değil. Çünkü Konya Şeker tarafından alınarak Konyaspor'a verildi. Alınan oyuncuların her maçı oynadığını düşünürsek 3 milyon lira alacak" dedi.

ZAYATTE GELMİYOR

Konyaspor'un tranfer edeceği oyuncular arasında yer alan İngiltere Championship takımlarından Hull City'de oynayan 25 yaşındaki defans oyuncusu Kamil Zayatte'nin gelmeyeceğini belirten Doğan, "Biletini almasına rağmen buraya gelirken kafasını karıştıralar olmuş. Dün uçak biletini aldı. Havaalanında son dakikada biletini iptal etti gelmedi. Oyuncuya kimen ne söylediğini bilmiyorum. Ama tranfer çalışmasında yanımızda olsaydınız görürdünüz. 5 bin tane manajer olursa, herkes menejer olursa böyle olur" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler