« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben böyle prim görmedim

Fenerbahçe’de, Trabzon galibiyetine verilen 1 milyon dolar ödül Yobo’yu şoke etmiş.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE, Trabzonspor maçını kazanınca sarı lacivertli camiaya bahar geldi. Oyuncular kendi güçlerinin farkına vardı. Yönetim ve teknik kadro oynanacak diğer maçlar öncesi umutlandı. Ama bir isim var ki en çok mutlu olanlardan birisi hiç kuşkusuz. Takıma büyük katkısı olan sezon başındaki son dakika transferi Yobo, Trabzonspor galibiyeti sonrası oldukça umutlu. Yakın dostları ile yaptığı değerlendirmelerde ilginç sözler sarf eden Nijeryalı futbolcu, bakın neler söylüyor...

Sezon başından beri mutsuz bir hava vardı kulüpte. Fakat Antalya ve Trabzon maçları sonrası artık herkes mutlu, gülüyor. O sıkıntılı günlerin geride kalmış olması pozitif bir etki yarattı takımda. Artık geleceğe umutla bakılıyor. Herkesin ağzından “şampiyon olacağız” sözcükleri dökülüyor.

Şampiyon olmamız şart

Antalya’daki devre arası kamp çalışmaları sırasında herkes takımın doğru işler yapması adına birlik oldu. Ben ve takım arkadaşlarım sürekli birbirimizle konuştuk, dertlerimizi ve tavsiyelerimizi paylaştık. Toplantı üzerine toplantı yapıldı. Bana göre çok etkili de oldu. Bu konuşmaların çoğunda hocamıza destek olmamız gerektiği ifade edildi.

Kulüpte kimle konuştuysam, “Bu sene şampiyon olmamız şart” diyor. Çünkü takım 3 senedir şampiyon olamamış.

İlk kez duydum

 Yönetim şampiyonluğu kazanmamız için birçok şey yapıyor. Ben futbol hayatımda bir maça bu kadar prim verildiğini ilk kez görüyorum, duyuyorum. Trabzon’u yendikten sonra takıma toplam 1 milyon dolar prim dağıtılacağı haberi gelince çok şaşırdım. Demek ki, kulüpte şampiyon olma isteği çok yüksek. Kalan 15 maçta prim sistemi nasıl sürecek bilmiyorum ama, sanırım maç kazandıkça çok para kazanacağız.

Aykut Hoca ilk kez mutlu

Yobo, yakın dostlarıyla yaptığı sohbette teknik direktör Aykut Kocaman’a da değinerek, “Fenerbahçe’de hayatım boyunca unutamayacağım olaylardan biri Trabzonspor maçı sonrasında hocamız Aykut Kocaman’ın yaşadığı sevinç ve yüzünde uzun zamandır görmediğim gülümseme... Sezon başından beri hep yüzünde bir sıkıntı, hüzün vardı. Ama artık o üzgün yüz ifadesi bir tarafa gitti. Yepyeni biri geldi sanki” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler