« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben böyle değildim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başarısız bir sezon geçiren F.Bahçeli yıldız futbolcu diyor ki: ‘‘Herşey Steaua maçında kaçırdığım penaltı ile başladı. Şanssızlık zincirine daha sonra sakatlıklar eklendi. Tedavi için Almanya'ya gitseydim, bugün gol kralıydım. F.Bahçe için kendimi feda ettim.’’

Neler neler söyledi

Fenerbahçe'de en başarısız dönemini geçiren Boşnak golcü Elvir Boliç, içini HÜRRİYET'e döktü. Yıldız futbolcu sahalardaki formsuzluğu üzerine yapılan eleştirilerin normal olduğunu ancak özel yaşantısıyla ilgili suçlamaların anlamsızlığını dile getirdi. Bakın Boliç neler söylüyor:

Ağrılar yedi bitirdi

Sezona çok iyi başladım. İlk haftalarda hem gol atıyor, hem de asist yapıyordum. Herşey Steaua Bükreş maçında kaçırdığım penaltıyla başladı. Şanssızlık zinciri daha sonra aldı başını gitti. Belimdeki ağrılar beni yedi bitirdi. Bir türlü kendime gelemedim.

Gol kralı olurdum

Takım hep zirvedeydi. Arkadaşlarımı yalnız bırakmamak için ağrılara sürekli katlandım. Açıkçası kendimi takım için feda ettim. Kortizon tedavisi gördüm. Şimdi düşünüyorum da keşke o zamanlar Almanya'ya gitseydim. Belki de bugün Gol Kralı olacaktım.

Boliç sanki bitmişti

Öyle bir zaman oldu ki, kendimi fiziksel olarak bitmiş gördüm. Topa dokunamıyor, istediğim hareketi yapamıyordum. Adalelerim erimişti, moral olarak sıfırı tüketmiştim. O günlerimde bana en büyük desteği eşim Gaye verdi. Ayrıca hocam da bana hep inandı.

Beni Gaye mi sakatladı

Evliliğimin futbol yaşantımı etkilediğini söyleyenlere şaşırıyorum. Beni belimden Gaye mi sakatladı? Bunlar yanlış şeyler. Tabii ki ben de kendimi TV'den izlediğimde kızıyorum. Taraftar her zaman haklı ama hiç bir futbolcu sahada bilerek kötü futbol oynamaz.

Geçmişi hiç düşünmüyorum. Parma'ya gitmediğim için asla pişmanlık duymuyorum. Çünkü Fenerbahçe büyük takım. Bu takım şampiyon olacak. Ben de kalan haftalarda üzerime düşeni fazlasıyla yapacağım. Çünkü bu taraftara ve camiaya borcumu mutlaka ödeyeceğim.

Başkan Aziz Yıldırım kısa süre içinde kendini takıma sevdirmeyi başardı. Doğrusu onu çok sevdim. Fenerbahçe'ye çok şey vereceğine inanıyorum. Fazla konuşmuyor ama sürekli moral veriyor. Ve işini de iyi yapıyor. Herkes onun için oynayacak, Fenerbahçe zoru başaracak.

Bursasporlu Baliç ile çok iyi arkadaşız. Sık sık konuşuyoruz. Fenerbahçe'de oynamak istediğini ifade ediyor. Ben Baliç ile yan yana oynamaktan büyük mutluluk duyarım. Baliç Fenerbahçe'ye büyük katkıda bulunacaktır. Anlaşırsa çok sevineceğim.Bunları da Beğenebilirsiniz