Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ben böyle cevap görmedim"

Galatasaray'ın Gaziantepspor'la 0-0 berabere kaldığı maçın sonunda hakem Yunus Yıldırım'a dert yanan Sabri Sarıoğlu aldığı cevap karşısında şok oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray kaptanı Sabri maç sonu yaptığı açıklamada “Olmayınca olmuyor. Belki biz tepkimizi hakemlere fazla veriyoruz ama onlardan da biraz anlayış bekliyoruz. Hakemle aramızda geçen bir diyalog var. Onu söylemek istemiyorum. Kariyerimde bana verilen böyle bir cevap görmedim. Hakemlerin konuşulmadığı bir lig istiyoruz. Bu maçtaki kadar da bana faul yapıldığını hatırlamıyorum. Hakemler biraz daha dikkat etmeli” dedi.

Sabri'nin hakem için söylediği 'Böyle bir cevap görmedim' sözünün arkasında yatan diyalog ise oldukça ilginç.

Maçın bitiş düdüğüyle beraber hakemin yanına giden milli oyuncu, Yıldırım’a verdiği kararlar için sitem ederken “Hocam her hava topuna faul kararı verdiniz. Avrupa’da da maçlara çıkıyorsunuz, orada böyle kararlar fazla alınmıyor” diyerek sitemini dile getirdi.

Ancak bu söz karşısında Sabri'nin aldığı cevap çok tartışılacak cinsten. Türkiye’ye UEFA Kupası ile Süper Kupa’yı kazandıran sarı-kırmızılıların kaptanına hakem Yıldırım'ın cevabı “Biz de sizi Avrupa’da görüyoruz” oldu. Sabri bu yanıtın ardından uzaklaşırken Yıldırım da milli oyuncuya hem uzun süredir Avrupa’da mücadele etmedikleri hem de orada daha dikkatli oynadıkları mesajını verdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz