« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ben aptal değilim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘Olay adam’ Oktay, içini HÜRRİYET’e döktü

TEKLİFLERE AÇIĞIM

Yazarımız Hulki İlgün ve muhabirimiz Sadi Kemal Yaşar'ın sorularını yanıtlayan Oktay Derelioğlu, Las Palmas'a dönmek istemediğini bir kez daha yineledi ve ‘‘Şu anda beklemedeyim. Her teklife açığım’’ dedi.

Las Palmas'ı terkedip İstanbul'a dönen milli futbolcu, <ı>‘‘Ben sorunlu bir insan değilim. İspanya ligini bırakıp dönmek için adama 'aptal' derler. Ama bunlar zorba kardeşim’’ dedi.

Hürriyet'e konuk oldu

Las Palmas ile ipleri koparan Oktay Derelioğlu, dün Hürriyet'in konuğuydu. Takım arkadaşı İngiliz Sunway ile antrenmanda kavga ettikten sonra yönetim tarafından kadro dışı bırakılan golcü futbolcu, yaşadıklarını anlattı ve bir daha Las Palmas'a dönmeyeceğini söyledi.

İkinci sınıf takım

İspanya Ligi'nin ikinci sınıf bir takımı olan Las Palmas'ın çağdışı bir yönetim şekli olduğuna dikkat çeken Oktay Derelioğlu, bugüne kadar sadece 3 aylık maaşını (45 bin dolar) alabildiğini ve hiç bir taksitinin ödenmediğini ifade ederek, duygularını şöyle dile getirdi:

Mağdur oldum

Taraftar kısa sürede beni kabullendi. Takım 4-5-1 sistemiyle oynuyor. Ben hiç bir takımda koşmadığım kadar burada koşuyordum. Ama kulüp hiç bir sorunumu çözemedi. Sadece bomboş bir ev tuttular. Mağdur olan benim. Bu şartlar altında kalmam mümkün değildi.

Beni ezecekti

İdmanda fiili saldırıya uğruyorum. Eğer biraz güçlü olmasam adam beni yerle bir edecek. Durup dururken hakaret ediyor. Kalkıp ‘‘Ben birinci sınıf insanım. Türkler şerefsiz’’ sözleriyle beni tahrik ediyor. Kendimi savunuyorum, ikimiz de aynı kefeye konuyoruz.

Ben sorunlu bir insan değilim. İspanya ligini bırakıp dönmek için adama ‘‘Aptal’’ derler. Önümüzde Real Madrid ve Barcelona maçları vardı. Ama bunlar zorba kardeşim. Kulüp başkanı bana ‘‘Sen 5-10 milyon dolar edersin. Hiç bir yere göndermem. Gidersen yüzde ellisini ben alırım’’ diyor.

Siirt kulübüne lisansım çıktığı halde beş kuruş ödemediler. Şu anda durumum FIFA'lık. Menajerlerim bir çok kulüp ile temas halinde. Ben her yerde oynarım. Gaziantep'e gittiğimde ‘‘Başarılı olamaz’’ dendi. 20 gol attım, Gaziantep ligde üçüncü olarak UEFA'ya gitti.

Fenerbahçe ile hiç bir sorunum yok. Kimseye yanlış yapmadım. Siirt kulübü federasyona 180 milyar yatırmıştı. Eğer üç gün içinde ayrılmazsam suçlu durumuna düşecektim. Profesyonel bir futbolcu olarak başımın çaresine baktım. Şu anda beklemedeyim ve her teklife de açığım.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz