KAYSERİ HABERLERİ

BELSİS uygulamasında Talas pilot bölge seçildi

AA / Ahmet Doğan KOCA
30.01.2015 - 17:48Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

AA / Ahmet Doğan KOCA

KAYSERİ (AA) - Talas Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) belediyelerin merkezi uygulama ile bilgilerini etkili bir şekilde yönetmesi ve hizmetlerini hızlı sunabilmesini amaçlayan Belediye Yönetim Bilgi Sistemi (BELBİS) Projesi'nde pilot bölge seçildi.

Projenin tanıtımı meclis salonunda düzenlenen toplantıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan TBB destek uzmanı Aldulkadir Karkınlı, birliğin yazılımı üzerinde çalıştığı projenin pilot bölgesinin Talas Belediyesi olduğunu söyledi.

Karkınlı, puantajdan muhasebeye birçok alanda hızlı ve etkili olması planlanan sistemi ilgili birimlerdeki görevlilere anlattı.

Çalışmaların hızla sürdüğü proje tamamlandığında birçok belediyenin bu sisteme geçmesinin amaçlandığını anlatan Karkınlı, böylelikle belediyeler arasında otomasyonun sağlanacağını kaydetti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da BELBİS'in hazırlanan diğer projelerin uygulamasında ve vatandaşa hizmetin hızlı olmasında önem taşıdığını belirtti.

Gelişen teknolojiyle vatandaşa hızlı ve etkili hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade eden Palancıoğlu, "Hazırlanan projeler kadar kullanılan teknik altyapı da önem taşıyor. Bu nedenle Türkiye Belediyeler Birliği ile işbirliği yaparak belediyelerin kullandığı yazılımı geliştirmek için çalışma yapıyoruz. Pilot bölge olan belediyemizde bu sistemle ilgili çalışanlarımıza eğitim verildi. Yapılan değerlendirmelerle sistemde görülen eksikler ve hatalar düzeltilerek sistemin en verimli hale getirilmesine çalışılıyor" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden BELSİS uygulamasında Talas pilot bölge seçildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BELSİS uygulamasında Talas pilot bölge seçildi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı