KOCAELİ HABERLERİ

"Belsa Otoparkı Ruhsatsızdır" Haberlerine Büyükşehir’den Yalanlama

IHA
28.08.2015 - 12:23Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KOCAELİ

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit’te bulunan Belsa Plaza İş Merkezi’nin altında işletilen kapalı otoparkın ruhsatsız işletildiğine dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıklandı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "5 bin 216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7/l maddesinde açık olarak belirtildiği üzere "kapalı otoparklara ruhsat vermek" yetkisi Büyükşehir Belediyelerine aittir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda otoparklarla ilgili ruhsat verme işlemlerini titizlikle yürütmektedir. Belsa Plaza altındaki kapalı otopark ile ilgili olarak, Otopark işletmecisi firma olan Öztorun Oto Servis ve Tic. Ltd. Şirketi’ne 2 Ekim 2013 tarihinde 2013/22 sayılı Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca ’Kapalı Otopark Çalışma Ruhsatı’ verilmiştir. Yerel gazetelere yansıyan ve bazı yöneticilerin yapmış olduğu Belsa Plaza İş Merkezi’nde işletilen kapalı otoparkın ruhsatsız olarak çalıştırıldığına dair açıklamalar ise gerçeği yansıtmamaktadır" denilerek otoparkın ruhsatının basın kuruluşlarına gönderildiği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden "Belsa Otoparkı Ruhsatsızdır" Haberlerine Büyükşehir’den Yalanlama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Belsa Otoparkı Ruhsatsızdır" Haberlerine Büyükşehir’den Yalanlama haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı