Teknoloji Haberleri

  Bellek dünyasına yeni isim

  hurriyet.com.tr
  04.11.2009 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Bellek kartı dünyasına dev bir isim daha katılıyor; ama anladığınız anlamda yeni değil.

  Şu andan itibaren artık Samsung da bellek kartları sunuyor. Yelpaze SD-HC, micro-SD-HC ve CompactFlash kartları kapsıyor.

  Senelerden beri Samsung diğer firmalar için bellek kartı üretiyor. Artık mağazalarda Samsung logolu kartlar da görebileceğiz. Bellek kartları "Standard" ve "Plus" tanımlamalarıyla raflarda yerini alacak. Micro-SD-HC ve CompactFlash kartlar 2 ila 8 GB arasında depolama alanı sunacak. Buna karşı SD-HC kartlardaki üst sınır 16 GB olacak.

  "Standard" sürüm 4 MB/s veri aktarım hızını garantileyen Class-4 spesifikasyonlarını taşıyor. "Pro" kartlar biraz daha hızlı ve Class-6 standardını destekliyor. Pro sürüm bu sayede HD video kameralarda kullanılmaya daha elverişli oluyor. CompactFlash kartlar 233x standardına uyuyor. Samsung'un açıklamasına göre tüm bellek kartları darbelere ve manyetik alanlara karşı dayanıklı ve su geçirmez.

  Samsung Plus Memory Cards şu andan itibaren satışa sunuldu. SD kartların fiyatı 15 ila 70 Euro arasında değişiyor. CompactFlash kartların fiyatı ise 65 - 115 Euro...

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı