« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Belir: Bursaspor'un kalesi emin ellerde

Bursaspor'un yeni transferlerinden genç file bekçisi Bekir Sevgi, "Kaleyi en kısa sürede devralmak istiyorum" dedi.

EMRE KOŞAK / BURSA (DHA)
SON GÜNCELLEME

Avusturya kampının güzel, aynı zamanda da yorucu geçtiğini ifade eden Bekir Sevgi, takıma çabuk uyum sağladığını belirtti.

Süper Lig'de tecrübe kazanıp en kısa sürede kaleyi devralmak istediğini belirten Bekir, "Ben 2. Lig'den geldim. Şimdi Süper Lig'e geldim hocalarımın bana verecekleriyle tecrübe kazanıp, en kısa sürede kaleyi devralmak istiyorum. Eksiğimi kapatmak için çok yoğun çalışıyorum. Ekstra idmanlarımız olacak. Hocalarımız da eksik gördükleri zaman söylüyorlar. Takımda kaleciler profesyoneller" diye konuştu.

"ÇOK BÜYÜK BİR CAMİAYA GELDİM"

2. Lig'deyken hedefinin Süper Lig'e çıkmak olduğunu ve bunu da başardığını kaydeden Bekir, "Çok şükür bunu başardım. Çok büyük bir camiaya geldim. Çok büyük bir taraftar kitlesi var burada. Şu ana kadar gözlemlediğim, herkes çok iyi niyetli, burada kalıcı olmak istiyorum. İnşallah, en az 10 yıl Bursaspor formasını giyerim, bu formayı giydikten sonra A Milli Takım'a kadar yükselmek istiyorum" şeklinde konuştu.

"PINTO'NUN NASIL GOL ATTIĞINI HEP MERAK ETTİM"

Kupa mücadelesinde Bursaspor'a karşı forma giydiğini hatırlatan Bekir, "O maçta Pinto, çok zor pozisyonda güzel bir gol atmıştı. Hep merak ediyordum, nasıl yaptı, nasıl attı. Buraya geldiğimde idmanlarda özellikle takip ettim. Gerçekten çok büyük golcü, Yarım pozisyondan bir gol atabiliyor, öyle bir golcü. Bu maç benim için dönüm noktalarından biriydi. İyi oynadım ve hocalarımın gözüne girdim " dedi.

"BİZE İNANSINLAR"

Uzun yıllar Bursaspor forması giymek istediğini belirten Bekir sözlerini şöyle sürdürdü:
"Taraftarımız çok iyi. Çok büyük bir taraftar kitlesi var burada. İnşallah burada uzun yıllar forma şansı bulup, oynamak isterim. Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik, güçlüyüz. Lige ve Avrupa'ya inşallah çok iyi başlarız. Bize inansınlar ve güvensinler. Bursaspor'un kalesi emin ellerde."


Bunları da Beğenebilirsiniz