Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Belgrad Ormanı'nda pilav günü

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 30.05.2000 - 00:01

  NEVŞEHİR Özkonak Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Belgrad Ormanları’nda 8’ncisi düzenlenen geleneksel ‘‘Pilav Günü'' coşkulu geçti. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı pilav gününde, dernek üyeleri tarafından satın alınan bir ambulans Özkonak Beldesi Sağlık Ocağı'na bağışlandı.

  Özkonak Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Oğuz Türkkan, ‘‘Bu ambulans beldemizin eksiği olan büyük bir ihtiyaçtı''derken, Özkonak Beldesi Belediye Başkanı Musa Şahin Uğur, belde halkının hiçbir yerde görülmeyen birlik ve beraberlik örneği sergilediğini söyledi.

  Pilav gününe katılan ANAP Genel Sekreteri Abdülkadir Baş ise, ‘‘Belde ihtiyaçlarının vatandaşların duyarlılığı sayesinde giderilmesi takdire şayandır. Biz de siyasiler olarak elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız'' dedi.

  Pilav Günü'nde belde kadınları tarafından bir de kermes düzenlendi. Kermeste Özkonak Beldesi'ne has 'Hamursuz' olarak adlandırılan ekmek ve yemeniler ilgi gördü. Özkonak Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Mesude Erciyas, alınan ambulansın 13 milyar 500 milyon liraya mal olduğunu, bu paranın yarısını belde kadınlarının düzenledikleri mantı gününde, bir günde kazandıklarını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı