Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Belge' iddiasında uzmanlara suç duyurusu

  DHA
  10.11.2009 - 18:39 | Son Güncelleme:

  ERGENEKON davasının tutuklu sanığı avukat Serdar Öztürk, kendi ofisinde ele geçirilen ‘Gizli’ ibareli ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’ isimli belgedeki Albay Dursun Çiçek imzasının gerçek olduğu yönünde rapor hazırlayan Adli Tıp uzmanları hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Öztürk’ün, Albay Çiçek imzalı orijinal belgeyi inceleyen Adli Tıp uzmanlarının raporu hazırlamak için özellikle seçildiklerini ve 1 hafta önce görevlendirildiklerini savunduğu öğrenildi.

  Kamuoyunda ‘AK Parti ve Gülen’i bitirme planı olarak anılan komplo belgesinin gerçek olup olmadığıyla ilgili rapor hazırlayan Adli Tıp uzmanları hakkında ilginç bir suç duyurusu gerçekleşti. Ergenekon sanığı Serdar Öztürk, ofisinde fotokopisi ele geçirilen belge ile ilgili Adli Tıp uzmanlarının görevlerini kötüyü kullandıkları gerekçesiyle cezalandırılmasını talep etti.

  Şikayetçi olarak ifade vermek isteyen Serdar Öztürk, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden 14.50'de Bakırköy Adalet Sarayı’na getirildi. Öztürk, ifade vermeden önce Cumhuriyet Savcısı Rahmi Tan’ın odasında avukatıyla 10 dakika yalnız görüştü. Ardından odaya tekrar gelen savcı Rahmi Tan tarafından şikayeti dinlendi. Öztürk, yaklaşık bir buçuk saat ifade verdi. Öztürk’ün ifadesi sırasında Akşam Gazetesi’nin manşetten verdiği bir haberi de delil olarak sunduğu öğrenildi.

  Haberde, Adli Tıp uzmanlarının belgenin altındaki imzanın gerçek olup olmadığının araştırılacağı tarihten bir hafta önce atandıkları iddia ediliyordu. 8 Haziran 2009 tarihinde Ergenekon örgütüne üye olmak suçundan tutuklanan avukat Serdar Öztürk’ün, komplo belgesinin incelenmesi için Fizik ihtisas daire Başkanı Prof. Dr. Bülent Üner tarafından uzman doktor Hacı Mehmet Akın ve Lokman Başer’in özellikle atandığını söylediği öğrenildi. Öztürk, iki adli tıp uzmanının ‘görevi kötüye kullanmak’ suçundan cezalandırılmasını istedi. Avukatı Demet Reçber eşliğinde savcı Tan’a ifade veren Serdar Öztürk, daha sonra tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevine götürüldü.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı