Ege Haberleri

EGE

  Belediyenin oyunu

  Hürriyet Haber
  11.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.09.2000 - 00:01

  Balıkesir'de bir dersane ile kıraathane arasındaki 100 metreden az uzaklık engelini aşmak için belediye bir sokak girişini duvarla kapattı

  BALIKESİR Net Dersanesi, Verem ve Kanserle Savaş Vakfı'nın Dumlupınar Mahallesi Tabuk Sokağı'ndaki binasını kiraladı. Yasaya göre kıraathaneye en az 100 metre uzaklıkta olması gereken binanın yeri sorun oldu. Ölçümlerde bu uzaklığa ulaşılamayınca Balıkesir Belediyesi'nden yardım istendi.

  BELEDİYE, vatandaşların sıkça kullandığı Sunak Sokak'ın giriş - çıkışına yarım metre uzunluğunda duvar yaptı. Böylece dersaneyle kıraathaneler arasındaki yasal uzaklık sağlandı. Ancak vatandaşın yolu uzadı. Mahallede halkı ve esnaf, ‘‘Utanç duvarı’’ dedikleri engelin kaldırılmasını istedi.

  MAHALLE Muhtarı Sait Çal, belediyenin kendisine sormadan yolu kapatmasını eleştirdi. Çal, ‘‘Bir eğitim kurumunun mahallemizde hizmet vermesi bizi mutlu etti. Ancak ruhsat için böyle yanlış yollara başvurulması hoş olmadı. Bu duvarın yıkılmasını istiyoruz’’ dedi.

  BALIKESİR Belediye Başkanı Ziya Tan, yasal durumun oluşması için duvarı yaptıklarını, yeniden yıkılacağını söyledi. Tan'ın Verem ve Kanserle Savaş Vakfı'nın ikinci Başkanı olmasının da uygulamada etkili olduğu belirtildi. Dersane, vakıf binasına ayda 4 milyar lira kira ödeyecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı