Gündem Haberleri

  Belediyenin borcunu fidan satarak ödeyecek

  Onur BAYRAM/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  25.08.2009 - 11:06 | Son Güncelleme:

  AFYONKARAHİSAR merkeze bağlı Kızılören Beldesi'nde, Başkan AKP'li Ahmet Pekşen, belediyenin 850 bin TL'lik borcunu, fidan satarak ödemeyi planlıyor.

  Geçen yerel seçimlerde Kızılören Belediye Başkanı seçilen Ahmet Pekşen, göreve gelir gelmez belediyeye gelir elde etmek için fidanlık kurdu. 3 yıl sonunda 1 milyon fidana ulaşmayı planlayan Başkan Pekşen, belediyeyi 850 bin TL borç ile devraldığını, bunu gelirlerle ödemenin mümkün olmadığını vurguladı. Pekşen, “Hem belediyemize gelir sağlamak hem de borçlarımızı ödemek için fidan üretip satmayı düşündük. Fidan üretim tesisi kurarak, çeşitli ağaç türlerinin fidanlarını yetiştirmeye başladık. Antalya- Denizli karayolu üzerine de bir showroom hazırladık. Burada yoldan geçenlere de fidan satıyoruz” dedi.

  1 milyon fidana ulaşmaları halinde belediyenin tüm borçlarını ödeyebileceklerini vurgulayan Başkan Pekşen, “Fidanlıkta şu an 80 bin çam ve değişik ağaç türlerinin fidanlarını yetiştirdik. Boyu 30 santimetreyi aşan her sağlıklı fidan satış standartlarına uyuyor. Çevre ve Orman Bakanlığı'na sattığımız her fidandan yaklaşık 1 TL kazanıyoruz. 1 yıl içinde 300 bin, 3 yılda 1 milyon fidana ulaşmayı planlıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı