ANKARA HABERLERİ

Belediyeden ücretsiz bahçıvanlık kursu başladı

Hürriyet Haber
28.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül, vatandaşlarda daha iyi bir çevre bilinci ve çevre düzeni oluşturmak amacıyla ücretsiz bahçıvanlık kursunun başladığını bildirdi.

Hürriyet Haber

Akgül, Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Kontrol Daire Başkanlığı’nda düzenlenen törende, 10 iş günü şeklinde iki hafta olarak düzenlenecek kurslarda,  ilk 5 gün teorik ve teknik bilgilerin verileceğini, son beş gün ise Büyükşehir’e ait merkez seralar, Söğütözü Fidanlığı ve Ankara’nın büyük parklarında uzman hocalar eşliğinde uygulama yapılacağını söyledi.
Katılım sertifikası verilecek
Akgül, ücretsiz düzenlenen bahçıvanlık kurslarının artık geleneksel hale  geldiğini belirterek, kursun ilk döneminin 26 Nisan’da başlayıp 7 Mayıs gününe kadar süreceğini kaydetti. Akgül, Kursiyerlere eğitimin bitiminde “Bahçıvanlık Kursu Katılım Sertifikası” verileceğine işaret etti. Kursu bitirenlerin doğayla daha  barışık bir yaşam süreceklerine inandıklarını anlatan Akgül, yaptıkları  çalışmalardaki amaçlarının Ankara’yı daha yeşil ve çevreci hale getirtmek  olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Belediyeden ücretsiz bahçıvanlık kursu başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı