Ege Haberleri

  Belediyeden "değişikliklerin bildirin" uyarısı

  Hürriyet Haber
  20.09.2015 - 11:59 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, gayrimenkullerde yapılan değişikliklerle ilgili afiş hazırlayarak, vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için uyarıyor.

  Mali Hizmetler Müdürlüğü gayrimenkullerin satış, alış, verasete intikal, intifa hakkı, kamulaştırma, ifraz ve tevhit, devir ve ferağ, hibe veya trampa gibi Tapu Müdürlüğünde yapılan tüm işlemlerin belediyeye de zamanında bildirilmesi konusunda vatandaşları bilgilendiriyor. "Gayrimenkullere ilişkin tüm bilgilerin belediye ile paylaşıldığını unutmayın" diyen yetkililer, bildirim süresi için yıl sonuna kadar veya işlem yılın son 3 ayı içinde yapılmış ise 3 ay içinde bildirimde bulunulması gerektiğini açıkladı. Ayrıca yetkililer, yeni bina inşa edilmesi, mevcut binalara ilaveler yapılması, asansör veya kalorifer tesisleri yapılması, taşınmazın kullanış amacının değiştirilmesi veya ikamet edilen evin bir kısmının işyeri olarak kullanılması, taşınmaz ile ilgili inşaat ruhsatı alınması, yapı kullanma izin belgesi alınması gibi değişiklikler gayrimenkulün vergi değerini değiştirdiğinden yılı içinde belediyeye bildirilmesini istedi.
  Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün vatandaşa gerekli bilgilendirmelerde bulunduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi değişiklikleri yapan vatandaşlarımız bu işlemleri en kısa zamanda belediyeye bildirmesi için duyarlı olmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuz duruma maruz kalmaması için bu bilgilendirmeler sürecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı