ANKARA HABERLERİ

Belediyeden ‘baba’ eğitim

Hürriyet Haber
11.08.2017 - 15:02 |Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi, AÇEV’le birlikte babaların da çocuk gelişimi konusunda bilgilenmesi amacıyla eğitim programı düzenleyecek. Eğitimle ilgili protokol Başkan Alper Taşdelen’le AÇEV Genel Müdürü Nalan Yalçın arasında imzalandı.

Hürriyet Haber

Çankaya Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), çocuk ihmal-istismarı ile aile içi şiddetin önlenmesi, babanın çocuk gelişimi konusunda bilgi edinmesi amacıyla, Baba Destek Eğitim Programı düzenleyecek. Programın protokolü, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve AÇEV Genel Müdürü Nalan Yalçın tarafından imzalandı. Başkan Taşdelen, “Erkek egemen sistemi tersine çevirmek, eşitliği sağlamak zorundayız” dedi. AÇEV Genel Müdürü Yalçın da, “Çocuk gelişiminde anneler kadar babalar da önemli. Babalara eğitim verilmesi hem çocukların hem de toplumun geleceğini çok yakından ilgilendiriyor” diye konuştu. 

EKİMDE BAŞLIYOR

Ekim ayının ilk haftasında başlayacak eğitim kapsamında Çankaya Belediyesi’nin hizmet binalarında 15’er kişilik baba grupları, haftada bir gün 2 buçuk saat bir araya gelecek. Tamamı ücretsiz olacak eğitimlerde, katılımcıların yüz yüze deneyim ve görüşlerini paylaştığı AÇEV eğitmenleri, yetişkin eğitimi yöntem ve tekniklerini uygulayacak. 10-13 oturum sürecek eğitim boyunca, babaların edindiği bilgi ve becerileri toplumsal ilişkilerinde de kullanabilmesi için farklı çalışmalar da yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Belediyeden ‘baba’ eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2017 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediyeden ‘baba’ eğitim haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:57
 • Güneş
  07:24
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı