ANKARA HABERLERİ

Belediyede toplu sözleşme

Hürriyet Haber
18 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ağustos 2012 - 10:49

Çankaya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren İmar A.Ş. ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle 430 işçiye ücret artışının yanı sıra ikramiye ve sosyal haklar alanında yeni kazanımlar sağlandı.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

ÇANKAYA Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren İmar A.Ş. ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle 430 işçiye ücret artışının yanı sıra ikramiye ve sosyal haklar alanında yeni kazanımlar sağlandı. İmar-Aş ile Genel-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesiyle sendika üyesi işçilerin maaşlarına birinci yıl için yüzde 12, ikinci yıl için yüzde 12 oranında zam yapılırken, işçilere her yıl Ocak ve Temmuz ayı ücretleri ile birlikte 15’er günlük ücretleri tutarında iki ikramiye ödenecek. İşçilere çalışılan günler için dört adet Belediye otobüs bileti karşılığı ulaşım yardımı, Ocak ayı maaşlarıyla birlikte net 150 metreküp yakacak yardımı ve Temmuz ayında net 150 TL gıda yardımı yapılacak.
Toplu İş Sözleşmesinde iş veriminin arttırılması, yeni işçi alımlarında alınacak işçi sayısını belirleyecek ve işçinin sosyal, kültürel, sendikal konularda gelişimini sağlamak üzere üç işveren, üç sendika temsilcisinin katılımı ile altı üyeli bir İşyeri Koordinasyon Kurulu kurulması kararı alındı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Belediyede toplu sözleşme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediyede toplu sözleşme haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı