KIRŞEHİR HABERLERİ

Belediyede "Ahilik" dualı mesai

AA / Tuğba Yardımcı Mısır
29.12.2014 - 10:23Son Güncelleme :

- Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci: "Halkımıza, Ahilik kurallarına riayet ederek hizmet vermek ve bereket için dua ederek mesaimize başladık"

AA / Tuğba Yardımcı Mısır

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesinde pazartesi günleri mesai, "Ahilik" duası yapıldıktan sonra başlayacak.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, belediyenin her pazartesi "Ahiliğin piri" sayılan Ahi Evran'ın helal rızk için yaptığı dua olarak bilinen Ahilik duasının ardından açılması uygulamasını başlattı.

Başkan yardımcıları ve personel ile belediye binası önünde düzenlenen dua programına katılan Bahçeci, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 24 Aralık'ta Edirne'de düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, belediye başkanlarına yaptığı "esnafın helal rızk duasıyla dükkanlarını açma merasimini belediye başkanlarının da belediyelerinde uygulamaları" çağrısı üzerine harekete geçtiklerini bildirdi.

Bugün itibariyle bir geleneği yeniden başlattıklarını ifade eden Bahçeci, şunları söyledi:

"Sayın Başbakanımız Edirne'deki toplantıda 'keşke tüm belediyelerimiz mesailerine Ahilik duasıyla başlasa' temennisinde bulunmuştu. Bunu düşünememiş olmanın üzüntüsünü de yaşıyoruz çünkü Kırşehir ahiliğin başkenti. Bizim bu geleneği çok daha önceden başlatmamız gerekiyordu, bu konuda geç kaldığımızı düşündük. Bu konuda bizi uyardığı için Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra her hafta dua ederek halka hizmete başlayacağız. Halkımıza, Ahilik kurallarına riayet ederek hizmet vermek ve bereket için dua ederek mesaimize başladık."

Bahçeci, uygulamanın bütün belediyelere ve kurumlara örnek olmasını istediğini de kaydetti.

Bir belediye personeli tarafından Ahilik duasının okunmasının ardından çalışanlar mesaiye başladı.

Etiketler:
KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı