Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Belediyeciler buluştu

  Hürriyet Haber
  28.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.05.2000 - 00:01

  Manavgat'ta düzenlenen Belediyecilik Eğitim Semineri'ne katılan 25 ilden 75 yönetici Mahalli İdareler Yasası'nın bir an önce çıkarılmasını istedi.

  BU yıl 34'üncüsü yapılan Belediyecilik Eğitim Semineri Manavgat'ta başladı. Mahali İdareler Hizmet Derneği Genel Başkanlığı tarafından Club Ali Bey Tatil Köyü'nde düzenlenen seminere 25 ilden belediye başkanları, meclis üyeleri, yazıişleri, muhasebe ve zabıta müdürlerinden oluşan 75 yönetici katıldı.

  TOPLANTININ AMACI

  Seminerin açış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mehmet Sönmez, ‘‘Amacımız bu tür toplantılar düzenleyerek mahalli idarelere katkıda bulunmak. Sivil toplum örgütü olarak hükümet ve parlamentonun dikkatini bu konuya çekmeye çalışıyoruz. Mahalli İdareler Yasası bir an önce çıkarılmalıdır’’ dedi.

  BELEDİYE BAKANLIĞI

  Mahalli İdareler eski Genel Müdürü Fethi Aytaç da şunları söyledi: ‘‘37 bakanlı bir hükümette ne yazık ki bir belediye veya yerel yönetim bakanlığı yoktur. Hükümete bu bakanlığın kurulması için baskı yapılmalıdır. Çünkü Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü artık bu işin üstesinden gelemiyor.’’Bu arada dün sona eren seminerin gelecek yıl Rize'de yapılması karalaştırıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı