Futbol Belediye Vanspor'dan tribün açıklaması
Paylaş
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Belediye Vanspor'dan tribün açıklaması

Belediye Vanspor Kulübü Genel Sekreteri Necdet Takva, “Sahamız ağır hasarlı olduğu için maçlarımızı burada oynama imkanı kalmadı. Tribünlerin acilen yapılması gerekiyor” dedi.

Belediye Vanspor yönetim kurulu üyeleri, kentte geçen yıl meydana gelen depremde ağır hasar görerek yıkım kararı verilen Atatürk Şehir Stadyumu için destek çağrısı yaptı.

Vanspor Genel Sekreteri Necdet Takva, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sezon yapacağı maçları kendi sahasında oynamak istediğini belirtti.
Bu yıl, hedeflerinin ikinci lige çıkmak olduğunu vurgulayan Takva, şöyle konuştu:
“Sahamız ağır hasarlı olduğu için maçlarımızı burada oynama imkanı kalmadı. Tribünlerin acilen yapılması gerekiyor. Geçen yıl deprem nedeniyle tüm maçlar şehir dışında oynandı. Vanspor, kentin tek profesyonel takımı ve Van'ın takımıdır. Yönetim olarak Vanspor'un maçlarını kentte yapmasını istiyoruz. Ancak stadımız ağır hasarlı ve yıkılması gerekiyor. 'Yıkım sonrası takımımız, burada kendi seyircisi önünde nasıl maça çıkabilir?' diye çözüm arıyoruz. Saha içerisinde beton yapıların yıkımı, sonrası portatif türbinler yapmak. Bu konularda ilgili müdürlükle toplantı yaptık. Bu stat 2016 yılına kadar belediye bünyesinde. Burada yapılacak çalışmanın bir bedeli var, bu bedeli karşılamakta da kurumların durumu ortadadır.”

Takva, amaçlarının Vanspor'u tüm kentin takımı haline getirmek olduğunu bildirerek, belediyenin, stadyumun yapılmasını finanse edecek güçte olmadığını, herkesin bu yükü omuzlaması ve kendilerine destek vermesi gerektiğini ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle