ADANA HABERLERİ

Belediye Şoförlerine Engellilerle İlgili Farkındalık Eğitimi

IHA
15.10.2015 - 12:32Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜS İŞLETMESİ ŞOFÖRLERİ VE İDARİ PERSONELE “ENGELLİ BİREYLERLE İLGİLİ SAĞLIKLI FARKINDALIK VE SAĞLIKLI İLETİŞİM” KONULU EĞİTİM VERİLDİ.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce verilen toplu taşıma hizmetinden yararlanan engelli vatandaşlar ile ilgili, şoförlere yönelik; bilinçi yaklaşım ve sağlıklı farkındalık konularında eğitim verildi.
Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ile Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı koordinesinde Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi şoförleri ve idari personele “Engelli Bireylerle İlgili Sağlıklı Farkındalık ve Sağlıklı İletişim” konulu eğitim verildi. Seminerde, toplu taşımadan yararlanan engelli bireylere ve dezavantajlı gruplara nasıl davranılması gerektiğine dair bilgi aktarıldı.
Yaklaşık 500 kişilik personelin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ile Engelli Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat İlker Bahçeci tarafından verildi.
Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Serinevler Atletizm Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, şoför ve personelin dışında
Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Yüreğir Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Ekrem Ulu, Adana Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürü Remziye Ebrahimsadr,Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeciliği Müdürü Abdullah Yavuz katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Belediye Şoförlerine Engellilerle İlgili Farkındalık Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Şoförlerine Engellilerle İlgili Farkındalık Eğitimi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı