Ege Haberleri

EGE

  Belediye siyaset arenası değil

  İZMİR (DHA)
  29 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ocak 2012 - 21:18

  KONAK Belediye Başkanı Hakan Tartan, Rotary kulüplerinin ortak toplantısında konuştu, yerel yönetimlerin zihniyet devrimine ihtiyacı bulunduğunu söyledi.

  Belediyelerin siyaset arenası olmadığını vurgulayan Tartan, “Onun yerine, gelecek kuşakların önünü açacak bir altyapı merkezi olmalı. Onun için sivil toplumla dayanışma içinde hareket ediyorum. Bir yandan altyapı çalışmaları, olmazsa olmazlar, temizlik, park düzenlemeleri, sevgi yolları, bir yandan prestijli projeler. 80 dönümlük Gürçeşme ormanı, tarihi eserlerin restorasyonu, yeni müzeler, sağlık tesisleriyle bir plan proje doğrultusunda çalışıyorum” dedi.

  İzmir’e yeni vizyon gerektiğini belirten Tartan, şöyle konuştu: “Elbette turizm, fuar kenti. Elbette limanları ile önemli bir sanayi ve ihracat merkezi. Ancak buna yeni açılımlar gerekli. İzmir, sağlık turizmi, bilişim ve enerji merkezi olmalı. Evet, 360 gün pırıl pırıl güneşi, dalgası, rüzgarı, denizi ve jeotermal kaynakları ile İzmir enerji merkezi. Bunu öne çıkarmalıyız. Butik müzeler eksiklikti. Onu kapıyoruz. İzmir’e prestijli bir altyapı kazandırıyoruz.”

  Her şeyin zamanı var

  İzmir’e 30 yıldır hizmet ettiğine değinen Tartan şunları söyledi: “Halkın sevgisinde olmam doğal. Ben bu kente 30 yıldır hizmet ediyorum. Her köşede bir imzam var. Bununla gurur duyuyorum. Şu anda Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir operasyon söz konusuyken adaylık tartışmalarını doğru bulmuyorum. Etik değil. Aziz Başkan mecliste ‘Aday değilim’ dediği için bu konuşmalar sıkça yapılıyor. Ne çok hevesli varmış. Önce onlar ‘Ben kimim?’ sorusunu sorsunlar, sonra vicdan muhakemesi yapsınlar. Bu ortamda ‘Adayım’ demek doğru mu? Yoksa Aziz Bey’e psikolojik manevi destek mi gerekir? Bence herkes sakin olmalı. Her şeyin zamanı var. Elbette görevden kaçmam, elbette en iyisini yapmaya çalışırım. Ama şu aşamada çok erken. Ben Konak Belediye Başkanı olarak mutluyum. Halka en iyi hizmeti vermeye çalışıyorum. Sevgiyle, güler yüzle, İzmir’e örnek olacak girişimlerle.”

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı