KOCAELİ HABERLERİ

Belediye Personeline Hakla İlişkiler Eğitimi

IHA
03.10.2015 - 14:27Son Güncelleme : 03.10.2015 - 14:28

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞEN EĞİTİM SEMİNERİNDE, İNSANİ İLİŞKİLERDE İLETİŞİMİN ÖNEMİNE DEĞİNİLEREK, KİŞİLERİN ÖNCE KENDİLERİNİN ÇOK İYİ TANIMALARI GEREKTİĞİ VE BU SÜREÇTE HATALI BULDUKLARI DAVRANIŞLARINI TÖRPÜLEMELERİ GEREKTİĞİ ANLATILDI. EĞİTİM SEMİNERİNE 43 PERSONEL KATILDI.

IHA

İzmit Belediyesi’nde hizmet içi eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.
Belediye İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün organize ettiği Halkla İlişkiler ve İletişim konulu eğitimde, 43 personel bilgilendirildi. Kişisel Gelişim Uzmanı Hayati Odabaş öncülüğünde verilen eğitim seminerinde, kişilerin önce kendilerini çok iyi tanımaları, güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmeleri ve hatalı buldukları davranışlarının temizlenmesi gerektiği anlatıldı. Ayrıca insani ilişkilerde de iletişimin öneminin üzerinde duruldu.
İletişim süresinde en önemli noktanın dinleme olduğu vurgulanan eğitim seminerinde, karşıda ki insanın ne anlattığını anlamadan, yardımcı olmanın mümkün olmadığı ifade edildi. Kişisel Gelişim uzmanı Hayati Odabaş, her durumda ya da olayda vatandaşın dikkatlice dinlenmesinin önemine vurgu yaptı. Bunun sonucunda iletişimin daha sakin olacağı ve halkla ilişkilerde başarının artacağına dikkat çekti. Ayrıca ciddi bir eksiklikten de bahseden Odabaş, çoğu kamu kuruluşlarında halkla ilişkilerin sadece Halkla İlişkiler Birimine ait olmadığını hatırlattı. Her kademede çalışan görevli tüm personelin anında vatandaşla iletişimde olabileceğini, bu nedenle herkesin asli görevlerinin beraberinde birer halkla ilişkiler görevlisi olması konusunda uyardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Belediye Personeline Hakla İlişkiler Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Personeline Hakla İlişkiler Eğitimi haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı