ANTALYA HABERLERİ

Belediye personeline eğitim

DHA
30.03.2017 - 16:28Son Güncelleme :
DHA

 

KUMLUCA, (DHA) - KUMLUCA Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde görev yapan personele İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verildi.

Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde görevli personel için belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde çalışanlara, iş kazaları, kazaların oluş şekli, alınacak önlemler ve kazalardan korunma yöntemleri anlatıldı. Eğitimde çalışanları bilgilendiren İSG uzmanı Elvan Yıldıran, Türkiye'de iş kazalarının yüzde 88'inin insan kaynaklı olduğunu, yapılan denetimlerde alınacak tedbirlerle bu kazaların oranının bariz düşürülebileceğinin gözlemlendiğini söyledi.

İş kazalarında yüzde 2'lik bölümün öngörülemeyen doğal yollardan meydana geldiğini aktaran Yıldıran, "Fen İşleri birimi çalışma şekli ve yöntemlerine göre daha fazla iş kazalarına yatkın. Ancak alınacak tedbirler, çalışanların iş güvenliği önlemlerine tam uygulamaları, kazaların olasılığını en aza indirecektir. Özellikle kullandığınız iş makinelerinin özelliklerini iyi bilmeniz, bu konularda asla görev tanımı ve sorumluluğunuz dışına çıkmamamız iş kazası riskini azaltır. Sizlerden isteğimiz kesinlikle çalışma kurallarına uyunuz, çalışma ortamında kullanmanız gereken koruyucu ekipmanları mutlaka kullanınız" dedi.

Eğitimde çalışanlardan gelen sorular da cevaplandırılırken, eğitim sonunda çalışanlar İSG eğitimiyle ilgili sınav yapıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Belediye personeline eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye personeline eğitim haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı