MUŞ HABERLERİ

Belediye personeline çevre bilinci eğitimi verildi

DHA
05.05.2017 - 09:22Son Güncelleme :
DHA

MUŞ, (DHA)-Muş Belediyesi bünyesinde çalıştırılan personele temel çevre bilinci eğitimi veriliyor.
    İŞKUR İl Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği Muş Belediyesi'nde çalıştırılan personele Belediye Başkan Yardımcısı Tarık Mirze ve Çevre Yüksek Mühendisi Şaban Taşkesen tarafından 'Temel Çevre Bilinci' ile ilgili bilgilendirildiler. Belediye Meclis salonunda düzenlenen eğitimde konuşan Başkan Yardımcısı Tarık Mirze, işçilerin eğitimlere gereken hassasiyeti göstermelerini istedi.
    Çevre Yüksek Mühendisi Şaban Taşkesen, temel çevre bilinci ile ilgili işçilere görsel veriler üzerinden örnekler vererek eğitimin önemini vurguladı. Taşkesen, “Çevre, bir kuruluşun faaliyetlerini içinde yürüttüğü hava, su, toprak, doğal kaynaklar, belirli bir ortamdaki bitki ve hayvan topluluğu, insan ve bunlar arasındaki faaliyetleri içine alan ortamdır. İnsanın yeryüzündeki faaliyetleri çevre sorunlarına neden olmaktadır. Teknolojik gelişmeler bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken, bir yandan da sağlığımızı tehdit etmektedir. Sera etkisi, küresel ısınma, kaynakların israfı, doğal ekolojik dengenin bozulması, insan sağlığına olumsuz etkileri, ozon tabakasında delinme, hayvan ve bitki türlerinde azalma, ekolojik dengede bozulma, asit yağmurları, su kirliliği, toprak kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesi ve çevre için tehlikeler oluşturmakta. Tabii kaynaklar sonsuz olmadığı ve dikkatlice kullanılmadığı takdirde bu doğal kaynaklar tükenecek. Çocuklarımıza iyi bir çevre bırakmak için herkes sorumluluk bilinci ile hareket etmelidir" dedi.
    Temel çevre bilinci eğitim semineri soru cevap bölümüyle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Belediye personeline çevre bilinci eğitimi verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 09 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye personeline çevre bilinci eğitimi verildi haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:14
 • Guneş
  06:56
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:48
 • Akşam
  17:05
 • Yatsı
  18:35
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı