BURSA HABERLERİ

Belediye Personelinden Bilimsel Makale

IHA
04 Ekim 2015 - 14:34Son Güncelleme : 04 Ekim 2015 - 14:35

IHA

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli, akademik çalışmaları ile büyük başarıya imza attı. Kutlu Bülbül’ün AB ülkeleri ile Türkiye arasındaki Ambalaj Atıkları Yönetimi konusundaki farklılıkları kaleme aldığı makale, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nün (TODAİE) yerel yönetimler dergisinde yayınlandı.
Kurumsal yönetim anlayışına büyük önem veren ve bu anlayışının bir gereği olarak personele yönelik meslek içi eğitim çalışmalarına önem veren Osmangazi Belediyesi’nin çalışanlarından Hatice Kutlu Bülbül, yüksekokul eğitimi sonrası yaptığı lisans ve doktora çalışmaları ile büyük bir akademik başarı elde etti. Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanı Bülbül, yükseköğrenim hayatı sonrası yaptığı lisans çalışmasını çalıştığı birim olan temizlik işleri ile ilgili bir konu başlığı altında gerçekleştirdi. Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye’deki yerel yönetimlerin atık yönetimi uygulamalarını Osmangazi özelinde değerlendiren bir araştırma yapan Hatice Kutlu Bülbül’ün bu çalışmaları, Uludağ Üniversitesi’ndeki hocaları tarafından da beğenilince kendisinden araştırma konusu hakkında bir de makale kaleme alması istendi.
AB ülkeleri ile Türkiye’deki yerel yönetimlerin atık yönetimi uygulamaları üzerine yaptığı araştırmaların ardından hocalarının da desteği ile bir makale kaleme alan Hatice Kutlu Bülbül’ün ‘Avrupa Birliği Sürecinde Türkiye’de Ambalaj Atıklarının Yönetimi’ başlıklı 18 sayfalık makalesi, bu konuda dünyanın en saygın bilimsel yayın organı sayılan Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Çağdaş Yerel Yönetimler Dergisi’nin Temmuz ayı sayısında yayınlandı.
Yazdığı makale ile büyük bir akademik başarıya imza atan Hatice Kutlu Bülbül, “Üniversite eğitimimin sonunda hazırladığım bitirme tezimi de, Osmangazi Belediyesi’nin atık yönetimi uygulamaları üzerine yapmıştım. Yüksek lisans çalışmamı da AB ülkeleri ile Türkiye’deki yerel yönetimlerin ambalaj atıkları konusundaki uygulamaları üzerine yaptım. Yaptığım çalışma hocalarım tarafından beğenilince benden bu konuda bir de makale yazmamı istediler. Yazdığım makale de bu alanda çok önemli bir yeri olan Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nün (TODAİE) yerel yönetimler dergisinde yayınlandı. Çok mutluyum. Başta hocalarım olmak üzere bu sürçte bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kendisini ziyaret ederek yaptığı çalışma hakkında bilgi veren Hatice Kutlu Bilgin’i elde ettiği başarısından dolayı kutlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediye personeli olarak kendi çalışma alanı ile ilgili bilimsel araştırma yapması son derece önemli. Bu tür çalışmalar, kurumsal anlamda başarıyı da beraberinde getirir. Ben kendisini tebrik ediyor, başarılarını devamını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Belediye Personelinden Bilimsel Makale hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Personelinden Bilimsel Makale haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:21
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı