Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Belediye önünde kendini yakmaya kalktı

  Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)
  14.05.2010 - 16:01 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA'da, belediye binası önüne gelen seyyar satıcı 29 yaşındaki Mehmet Karakuş, denetim yapan zabıtalar yüzünden işsiz kaldığını söyleyip üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi. Polisin ikna etmesiyle eyleminden vazgeçen Karakuş, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

  Olay bugün öğlen saatlerinde Şanlıurfa Belediye binası önünde meydana geldi. Bina önüne gelen seyyar satıcı evli ve 3 çoçuk babası Mehmet Karakuş, zabıtaların seyyar satıcılık yapmalarına izin vermedikleri için işsiz kaldığını öne sürerek elbiselerini çıkarmaya başladı. Elindeki içinde benzin bulunan şişeyle Belediye Başkanı SP'li Ahmet Eşref Fakıbaba'yla görüşmek istediğini dille getiren Karakuş'u dönmeye ikna edemeyen belediye görevlileri polise ihbarda bulundu.

  Kısa sürede olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Bir süre elindeki benzin şişesiyle vatandaşların yoğun olduğu saatlerde eylem yapan Karakuş, gömleğini yakarak bir süre atletle dolaştı. Polis uzun bir süre Karakuş'u eyleminden vazgeçirmek için dil döktü. Bir türlü eyleminden vazgeçmeyen Karakuş, daha sonra polisin kendisine yardımcı olacağına dair söz vermesi üzerine eyleminden vazgeçti. Bu sırada belediye binasına geçen eylemci Mehmet Karakuş, burada Başkan Fakıbaba’yla arasında 10 metre mesafe olmak kaydıyla sadece 5 dakikalık görüşmek isteğini belirtti. Polisler, Karakuş'un bu isteğine ise ilginç bir yanıt vererek, “Şimdi kıyafetin uygun değil, gidip sana bir gömlek alalım” diyerek onu Sarayönü Polis Merkezi'ne götürüldü. Polis otosuna bindirilen Karakuş, basın mensuplarının çekim yapmalarına tepki gösterdi. Olayla ilgili şorusturma sürüyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı