GAZİANTEP HABERLERİ

Belediye Meclisinin Yeni Komisyon Üyeleri Seçildi

IHA
01.10.2015 - 16:58Son Güncelleme : 01.10.2015 - 16:59

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISININ İLK OTURUMU, ŞAHİNBEY BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANI MEHMET TAHMAZOĞLU BAŞKANLIĞINDA, BELEDİYE MECLİS SALONUNDA YAPILDI

IHA

Şahinbey Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda yeni komisyon üyeleri belirlendi.
Şahinbey Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu, Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başkanlığında, belediye meclis salonunda yapıldı. Meclis Başkanı Tahmazoğlu, oturum açılışında belediyenin Eylül ayı boyunca yaptığı çalışmaları anlatan sunum gerçekleştirdi. Meclis, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 13 maddenin 7’si İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 3’ü Plan Bütçe Komisyonu’na, 1’i Tarife Komisyonuna sevk edildi. 1 madde oy birliği ile kabul edildi. Meclisin 13 maddesinde ise Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Tarife Komisyonu, Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu, Çevre ve Temizlik Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyon’larında görev süreleri dolan üyelerin yerine yeni üye seçimi yer aldı.
YENİ KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Yapılan seçim sonrasında Plan ve Bütçe Komisyonuna, Birol Ülger, Nihat Aydıngüler, Sedat Kılınç, Adil Tabanıyastıoğlu ve Mahmut Demirel seçildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Cuma Güzel, İbrahim Bal, Hızır Arıkök, Raci Dölek ve Mehmet Dokbay seçildi. Tarife Komisyonuna, Bahyettin Bakır, Mehmet Dağcı, Müslüm Yüksel, Mehmet Yaşar Göktürk ve Yılmaz Kireç seçildi. Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonuna, Bekir Aslan, Hayriye Özmantar, Kurt Ali Kılçık, Abdullah Taştekin ve Zeki Gürsel seçildi. Çevre Komisyonuna, Şıhmehmet Öztürk, Özgür Özdağlı, Seyhan Fesli, Kanber Kurt ve Hasan Şencan seçildi. Dış ilişkiler Komisyonuna ise Gülhan Dinç, Mesut Ercan, Latife Havuçcuoğlu, Harun Karataş ve Uğur Kalkan seçildi.
ENCÜMENLER SEÇİLDİ
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gündem dışı iki madde görüşüldü. İlk gündem dışı madde de Encümen Üyeliğinden istifa eden İhsan Güzel, Mehmet İbrahim Özalkan ve Mehmet Akıncıoğlu’nun yerine yeni üye seçimi için teklif yapıldı. Kapalı usul ile yapılan oylamada Mehmet Okyay, Mehmet Okutan ve Aydın Karahan Encümen üyesi olarak seçildi.
MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ VE DİVAN KATİPLERİ DEĞİŞTİ
Gündem dışı ikinci madde de ise 1. Meclis Başkan Vekilliğinden istifa eden Kurt Ali Kılçık, 2. Meclis Başkan Vekilliğinden istifa eden Müslüm Yüksel, Divan Katipliği görevinden istifa eden Seyhan Fesli ve İbrahim Bal, Yedek Divan Katipliği görevinden istifa eden Sedat Kılınç ve Şıhmehmet Öztürk’ün yerine yenilerinin seçimi için teklif yapıldı. Kapalı usul yapılan oylamada Filiz Üzücü 1. Meclis başkan Vekili, Mehmet İbrahim Özalkan 2. Meclis Başkan Vekili, Tekin Çürükoğlu ve Mehmet Akıncıoğlu, Yedek Divan Katipliğine Selim Petek ve İhsan Güzel seçildi.
Gündemde görüşülecek madde kalmadığından meclis 7 Ekim 2015 Çarşamba günü saat 14.00’da yeniden toplanmak üzere kapandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Belediye Meclisinin Yeni Komisyon Üyeleri Seçildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Meclisinin Yeni Komisyon Üyeleri Seçildi haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı