KASTAMONU HABERLERİ

Belediye Meclisi 5 Cami Yerini Maliyeye Verecek

IHA
25.07.2015 - 22:25Son Güncelleme :

KASTAMONU BELEDİYE MECLİSİ BELEDİYENİN VERGİ BORÇLARINA YÖNELİK CAMİ OLARAK KULLANILAN 5 ALANIN MALİYEYE DEVREDİLMESİ İÇİN BELEDİYE ENCÜMENİ’NE YETKİ VERDİ.(MUHAMMED KÖMEÇOĞLU - KASTAMONU / İHA )

IHA

Kastamonu Belediye Meclisi belediyenin vergi borçlarına yönelik cami olarak kullanılan 5 alanın maliyeye devredilmesi için Belediye Encümeni’ne yetki verdi.
Olağanüstü gündemle toplanan Belediye Meclisi, imar planlarında cami olarak kullanılan 5 alanın belediyenin vergi borçları karşılığında maliyeye devredilmesi konusunu görüştü. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, cami alanlarını vererek maliye ile olan vergi borcunu takas edeceklerini söyledi. Yaklaşık 1 Milyon 530 Bin TL muhammen bedeli olan alanların devri için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi gerekiyor. Mevzuatta böyle bir emsal var. Vergi borcuna karşılık takas işlemi gerçekleştiriyoruz” dedi.
Belediye Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda Cebrail Mahallesi’nde 2, Kırçeşme Mahallesi’nde 1, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 1 ve Kuzeykent Mahallesi’nde 1 olmak üzere 5 adet cami yerinin Kastamonu Belediyesi’nin vergi borcu karşılığında Maliye Hazinesine devredilmesi için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı sonrasında gündem dışı söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yavuz son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili ortak kınama deklarasyonu yayınlanmasını istedi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise Türkiye’de askerler, polislere ve sivil vatandaşlara yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek; “Millet olarak terörün karşısında dimdik duracağımızı buradan deklare ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Belediye Meclisi 5 Cami Yerini Maliyeye Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 22 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Meclisi 5 Cami Yerini Maliyeye Verecek haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı