SAMSUN HABERLERİ

Belediye Meclis Toplantısı’nın Eylül Ayı Son Toplantısı Yapıldı

IHA
14.09.2015 - 18:19Son Güncelleme : 14.09.2015 - 18:20

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ TURAN ÇAKIR’IN BAŞKANLIĞINDAKİ MECLİS TOPLANTISI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SARAYI MECLİS TOPLANTI SALON'UNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. MECLİS TOPLANTISINDA KOMİSYON TOPLANTISINDAN GEÇEN 37 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLÜRKEN, 1 MADDE HARİÇ BÜTÜN MADDELER OY BİRLİĞİ İLE MECLİSTEN GEÇTİ.

IHA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis’inin Eylül ayı son toplantısında Atakum ilçe sınırları içinde bulunan, belediye hizmet alanı, spor alanı, ticaret alanı kullanımlarının yeniden düzenlenerek belediye hizmet alanı kullanımının sağlık alanı kullanımına dönüştürülmesi maddesi tartışmaya sebep oldu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır’ın başkanlığındaki meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Sarayı Meclis Toplantı Salon’unda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında komisyon toplantısından geçen 37 gündem maddesi görüşülürken, 1 madde hariç bütün maddeler oy birliği ile meclisten geçti.
Gündemin 11. maddesi olan Atakum ilçe sınırları içinde bulunan, belediye hizmet alanı, spor alanı, ticaret alanı kullanımlarının yeniden düzenlenerek belediye hizmet alanı kullanımının sağlık alanı kullanımına dönüştürülmesine ilişkin maddeye CHP Meclis üyeleri Mustafa Tüfenk ve Erkan Akyüz İtiraz etti. Madde hakkında söz alan CHP’li meclis üyeler bahsi geçen yerde Kamu Hastanesi yapılamayacağını savunarak maddenin reddini istediler.
Sağlık alanı için ayrılan yerin ne olacağı konusundaki taktirin Atakum Belediyesi’ne ait olacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, “Bizim bu konu hakkında fazla bilgimiz yok. Orada hastane veya poliklinik olabilmesi için imar değişikliği gerekiyor. Biz işin bu boyutundayız. Fakat projelendirme ve kullanım açısından değerlendirilmesi Atakum Belediye’sinin takdirinde olan bir şeydir" dedi. Yapılan itirazlardan sonra oylanan gündem maddesi, meclis üyelerinin oy çokluğu ile geçti.
Bir sonraki meclis toplantısı 8 Ekim Perşembe günü saat 14.00’te Büyükşehir Belediye Sarayı Meclis Toplantı Salon’unda yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Belediye Meclis Toplantısı’nın Eylül Ayı Son Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 18 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Meclis Toplantısı’nın Eylül Ayı Son Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı