ANKARA HABERLERİ

Belediye hizmetlerinde beyan esas alınacak

Hürriyet Haber
16.01.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Büyükşehirlerde AYKOME (Altyapı Koordinasyon Merkezi) ve UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) hizmetlerine ilişkin olarak başvuru sahiplerinden istenecek belgeler, beyan esas alınacak şekilde belirlenecek.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Zorunlu olmadıkça işlemin tekemmül (olgunlaşma) aşamasına kadar belge talep edilmeyecek.
Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon Merkezleri Yönetmeliği’ne bir madde eklendi. Büyükşehir belediyelerinin görevleri gereği kendilerinde bulunan bilgi ve belgelerle daha önce başvuru sahibinden alınarak kurum kayıtlarına aktarılan ve değişmediği başvuru sahibince beyan edilen belgeler yeniden istenmeyecek.
Belgeye kontrol
İstenen belgenin aslının getirilmesi halinde belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra ilgili görevli tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilecek.
Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının elektronik ortamda paylaşıma açtığı bilgi ve belgeler, başvuru sahibinden istenmeyecek. Ancak bu bilgi ve belgelere kolayca erişim için gerekli bilgiler istenebilir.
Bu bağlamda başvuru sahiplerinin kimlik ve adres bilgilerine ihtiyaç duyulması halinde başvuru sahiplerinden nüfus cüzdanı sureti veya ikametgah belgesi istenmeyecek, bu bilgiler Kimlik Paylaşım Sistemi üzerinden alınacak.
Başvuru sahibinin vergi levhası bilgilerine ihtiyaç duyulması, başvuru sahibinin vergi kimlik numarası ve bağlı bulunduğu vergi dairesinin adı istenerek, Gelir İdaresinin kurumsal internet sayfası üzerinden e-vergi levhası sorgulaması yapılacak. Başvuru sahibinden ayrıca vergi levhası sureti istenmeyecek.
Yazılı beyan istenecek
Başvuru sahibinin adli sicil bilgilerine ihtiyaç duyulması halinde başvuru sahibinden adli sicil kaydı istenmeyecek, bunun yerine yazılı olarak beyan istenecek ve başvurunun form kullanılarak yapıldığı hallerde, formda adli sicil beyanı bölümü ayrılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Belediye hizmetlerinde beyan esas alınacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı