HAKKARİ HABERLERİ

Belediye Çevre Temizliği Yapıp Uyarı Levhası Astı

IHA
17.10.2015 - 12:26Son Güncelleme :

HAKKARİ BELEDİYESİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

IHA

Hakkari Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ket merkezinde çevre temizliği yapıp, uyarı levhası astı.
Kent merkezindeki çeşitli mahallelerde temizlik çalışması başlatan Hakkari Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri iş makineleri eşliğinde mahallerdeki dere yatakları, tahliye kanalları ve okul civarlarında çevre temizliği yaptı. Kıran Mahallesinde bulunan lise, ilköğretim ve ortaokul çevresindeki dere yatağı ve civarına sürekli çöp ve moloz yığınlarının dökülmesi sonucu oluşan çevre kirliliğinin öğrenci ve mahalle sakinlerinin sağlığını tehdit etmesi üzerine Hakkari Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri iş makineleriyle önce dere yatağındaki çöpleri temizledikten sonra mahalle ve okul çevresinde temizlik çalışması yaptı.
TEMİZLİK SONRASI UYARI LEVHASI ASILDI
Mahalle ve okul civarlarına sıklıkla çöp atılması ve moloz yığınlarının dökülmesi sonucu kirletilmesiyle belediye ekiplerinin temizlediği çevrenin yeniden kirletilmemesi için buraya uyarı levhası asıldı. Asılan levhada ’çöp, kül, ve moloz dökmek yasaktır’ yazılarak ayrıca yaklaşan kış mevsiminde küllerin de çevreye dökülmemesi için levhaya kül uyarısı da eklendi.
"ÇEVREYİ KİRLETENLER HAKKINDA YASAL İŞLEM YAPACAĞIZ"
Yapılan çalışmaları başında yürüten Hakkari Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Erhan Okay yaptığı açıklamada; “Kentimizde çok ciddi bir çevre kirliliği sorunuyla karşı karşıyayız. Ekiplerimizin her gün periyodik olarak temizlik çalışması yapmasına rağmen bir çok mahallemizde vatandaşlar çöplerini rast gele istediği saatte çevreye yada dere yataklarına atıyor. Bununla birlikte inşaat çalışması yapan firmalar moloz yığınlarını kafalarına buyruk dere yataklarına ya da çevreye döküyorlar. Bu şehirde hepimiz yaşıyoruz, şuanda bulunduğumuz mahallede iki okul var burada 3 bin öğrenci var, ayrıca binlerde mahalle sakini, oluşan çevre kirliliği herkesin sağlığını tehdit ediyor. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyor. Bizler burada gereken çalışmayı yapıp çevreyi temizledik. Ayrıca uyarı levhası da astık. Bundan sonra uyarılara uymayanlar hakkında yasal işlem yapacağız” dedi.
Ayrıca belediyenin gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları çevredeki okul yönetimini, öğrencileri ve mahalle sakinlerini memnun etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Belediye Çevre Temizliği Yapıp Uyarı Levhası Astı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Çevre Temizliği Yapıp Uyarı Levhası Astı haberi güncellenecektir.

HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  06:44
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı