Ege Haberleri

EGE

  Belediye çevre kirliliğine savaş açtı

  Buket YETİŞSİN / DİDİM, (DHA)
  16.08.2012 - 10:20 | Son Güncelleme: 16.08.2012 - 10:19

  Aydın’ına Didim İlçesi'nde çevre kirliliğine karşı savaş açan belediye, “Çıt çıt kabuğumu yere atma” sloganıyla yeni bir proje hazırladı.

  Proje kapsamında, ilçede yaşayanlar bilinçlendirilirken, kuruyemişlerin kabuklarının yere atılmaması için büyüklere kese kağıdı, miniklere de balon dağıtıldı.
  Didim Belediyesi, derin deniz deşarjı, arıtma ve katı atık deponi tesisiyle kazandığı, “Türkiye'nin En Temiz Kenti” unvanını üst yapıda da elde etmek için hazırladığı, “Çıt çıt kabuğumu yere atma” adlı projesini düzenlediği etkinlikle ilçede yaşayanlar ve işletmecilere tanıttı. Altınkum Yalı Caddesi'nde, proje tanıtımı kapsamında Didim Belediyesi Kültür Servisi ve Çevre Mühendisleri tarafından çocuklara baskılı balon, büyüklere de çift taraflı kese kağıdında çekirdek hediye edildi. Proje anlatıldı ve duyarlılık gösterilmesi istendi. Didim Belediye Başkanı CHP'li Mümin Kamacı, özellikle çevreye bırakılan çöplerin ve çekirdek kabuklarının 2012 sezonunda yapılan Altınkum Projesi'ne zarar verdiğini belirtip, “Vatandaşlarımız eğlensin ama çekirdek kabukları hem çevrede kötü görüntüye yol açtı, hem de çalışanımızı zorladı. Çift taraflı kese kağıdını yiyene ve satana dağıtarak tanıtıyoruz. Didim Belediyesi'nin alt yapı çalışmalarıyla kazandığı Türkiye birinciliğini üst yapı çalışmalarına da taşımayı hedefliyoruz” dedi. Başkan Kamacı, proje kapsamında 50 bin çift taraflı kese kağıdının bastırıldığını ifade etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı