Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Belediye bursuna 78 bin öğrenci başvurdu

  A.A.
  30.10.2007 - 11:54 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, eğitime destek amacıyla, ailesi Ankara'da ikamet edip Ankara dışında okuyan öğrencilere yönelik verdiği burslardan, bu yıl 20 bin öğrenci yararlanabilecek.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, her yıl dağıtılan ve karşılıksız olarak verilen bursa, bu yıl 78 bin 610 öğrencinin başvurduğu bildirildi.

  Burs almak için internet üzerinden başvuru yapan öğrencilerden 43 bin 60'ının üniversite, 12 bin 734'ünün lise ve 22 bin 816'sının da ilköğretim öğrencisi olduğu kaydedilen açıklamada, başvuranlar arasında 7 bin 500 yüksek öğrenim, 5 bin lise ve 7 bin 500 ilköğretim öğrencisinin burs almaya hak kazanacağı belirtildi.
  Açıklamada, öğrencilerin başvuruda yaptıkları beyana ve beyanların doğruluğuna göre burs almaya hak kazanacakları ifade edildi.
  Öte yandan, Ankara Büyükşehir Belediyesinin yeni öğretim döneminde burs miktarını da artırdığı bildirilen açıklamada, geçen yıl 15 YTL olan ilköğretim öğrencilerinin bursunun bu yıl 20 YTL'ye, 20 YTL olan lise öğrencilerinin bursunun 25 YTL'ye, 35 YTL olan üniversite öğrencilerinin bursunun da 50 YTL'ye çıkarıldığı kaydedildi.

  Açıklamada, öğrencilerin burslarını, verilecek kartlarla gösterilen bankadan alabilecekleri belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı