Ege Haberleri

  Belediye binasında kaliteli hizmet

  Hürriyet Haber
  20.07.2015 - 16:10 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, Bahriye Üçok Bulvarı'nda bulunan ana hizmet binasının zemin katını halk için baştan yaratarak, 5 yıldızlı otel lobilerini aratmayan modern bir görünüme kavuşturdu.

  Belediyeyi 'resmi daire' algısından kurtarıp, kentin en büyük sivil toplum kuruluşuna dönüştürmeyi de amaçlayan uygulamayla, halka daha kaliteli ve hızlı hizmet sunulmaya başlandı. İlk olarak, girişte bulunan turnike ve bariyerler kaldırılarak, sadece güvenlik şeridi bırakıldı. Bekleme salonu yeniden dizayn edildi ve yeşil-kırmızı renkleriyle kentin ruhuna uygun, modern oturma grupları yerleştirildi. Günlük gazete, dergi ve kitap köşeleri yapıldı. Tüm bina gibi, zemin kat da özel düzenlemelerle engelsiz hale getirildi.


  KODA'DAN MÜZİK ZİYAFETİ
  Karşıyakalıların belediye binasında en çok vakit geçirdiği yer olan zemin kat, ışıklı su perdesi ve botanik bahçesi ile de zenginleştirildi. Girişte yer alan ve giriş katına değer katan dev Atatürk görseli, vatandaşlar tarafından beğenildi. Ayrıca, Karşıyakalıları kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturmak amacıyla sergi salonu oluşturuldu. Salon; resim ve fotoğraf başta olmak üzere; el sanatlarına yönelik eserlerle hazırlanan özel sergilerin yeni adresi oldu. Karşıyaka Oda Orkestrası (KODA), her perşembe günü, iki saat boyunca vatandaşlara klasik müzik dinletisi sunmaya başladı. Bu uygulamalarla, Karşıyakalılar belediyeden hizmet alırken, aynı zamanda kültürel aktivitelerin içinde yer alma imkanına sahip oldu. Öte yandan, zemin katta yer alan Halkla İlişkiler Birimi, Engelsiz Masa ve Muhtarlar Masası birimleri de yenilenerek modern görünüme kavuşturuldu.


  "YUVANIZA HOŞ GELDİNİZ"
  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Halkın çok rahat bir şekilde belediyeye gelerek işlerini huzurlu mutlu şekilde yerine getirebileceği bir alan yarattık. Burası resmi daire değil, burası halkın kendi evi. Oluşturduğumuz dinlenme salonunda yurttaşlarımız gazete ve kitaplarını okuyor, soluklanıyor. Su perdesi ve botanik bahçesi yaptık. Haftanın bir günü Karşıyaka Oda Orkestramız canlı müzik dinletisi sunuyor. Eskiden havuz olan bölümü de sergi salonu yaptık. Burada vatandaşımızın kültürle ve sanatla buluşmasını sağlıyoruz. Atatürk rölyefi yaparak yeni bir köşe yarattık. Modern ve yepyeni zemin katımızda vatandaşlarımızı karşılıyoruz ve 'sıcacık yuvanıza hoş geldiniz' diyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı