Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Belediye Başkanı'na makamında silahlı saldırı

  Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA) - A.A
  31.10.2008 - 12:44 | Son Güncelleme: 31.10.2008 - 16:37

  Sakarya’nın Geyve İlçesi'nde MHP'li Beleiye Başkanı İdris Naim Çakır makamında uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

  BELEDİYE BAŞKANINA SALDIRI / FOTO GALERİ       

  Saldırıyı, kendisine büfe ruhsatı verilmeyen 29 yaşındaki E. K.'nin gerçekleştirdiği belirlenirken, bacaklarına 3 kurşun isabet eden Başkan Çakır hastanede ameliyata alındı. Polis, kaçan zanlıyı arıyor.

  Olay saat 11.40'ta meydana geldi. Belediye hizmet binasına gelen E. K., Belediye Başkanı İdris Çakır'la görüşmek istedi. Özel kalem görevlisi, daha önce de geldiği için tanıdığı E. K.'yi makam odasına aldı. Odada aynı anda bir köy muhtarı ve Belediye Yazıişleri Müdürlüğü'nden bir memurun da olduğu sırada E. K., Başkan Çakır'a daha önce Meslek Yüksekokulu yakınlarında açmak istediği büfeye ruhsat verilmemesinin nedenini sordu. Başkan Çakır, ruhsatla ilgili sorun olduğunu söyleyince E. K., bir anda belinden çıkarttığı tabancayı ardarda ateşledi. Tabancadan çıkan 4 kurşundan 3'ü, Başkan İdris Çakır'ın bacaklarına isabet etti.

  Sağ bacağına 2, sol bacağına da 1 kurşun isabet eden İdris Çakır, acı içinde yere yığılırken saldırgan, silah sesleri üzerine çıkan panikten yararlanarak odaya gelenleri de tedit ettikten sonra kaçtı. Başkan Çakır ambulansla Adapazarı'ndaki ToyotaSa Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındı.

  Bu arada saldırıyı duyup hastaneye gelen MHP'li Başkanı Çakır'nın eşi Güner Çakır ise önce baygın gördüğü İdris Çakır'ın öldüğünü sandı. Paniğe kapılan Güner Çakır, doktorlar ile hastanede bulunanlardan bilgi alınca rahatladı.

  Polis saldırganın yakalanması için araştırmalar sürdürülüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı