Çukurova Haberleri

  Belediye Başkanı Zeydan Karalara hayvansever gönüllülerinden övgü

  Hürriyet Haber
  19.10.2015 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Seyhan, sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacı noktasında üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getiriyor" dedi.

  Karalar, sokak hayvanlarıyla ilgili gönüllülerin katıldığı programda belediyenin bu konuda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi, şunları söyledi:

  11 BESLENME ODAĞI KURULDU

  "Belediyemiz tarafından haftanın altı günü 11 adet Besleme Odağı’nda ortalama 200 kilogram yemek ve 75 kasa tavuk kırıntısı dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Sokak Hayvanlarına dair yetki Büyükşehir Belediyesi’nde olmasına rağmen acil durumlar için bir adet aracımız 7 gün 24 saat hazır bekletilmektedir. Hayvan severlerin sokak hayvanlarına muhtelif gıdaların dağıtımı yönündeki taleplere araç ve eleman desteği sunulmaktadır."

  "DİĞER BELEDİYELERE DE GÖREV DÜŞÜYOR"

  Seyhan Belediye Başkanı Karalar, sokak hayvanları için hazırlanan mamaların gönüllü hayvan severlere dağıtılması esnasında yalnızca Ekim ayında yapılan yardım hakkında da bilgi verdi. İşte Seyhan Belediyesi’nin Ekim ayı içerisinde sokak hayvanlarının beslenmeleri için dağıtımını yapacağı ürünler; 60 torbası kedi, 40 torbası köpekler için olmak üzere toplam 100 torba kuru mama, 600 adet konserve mama yardımı.

  Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve başladığı ilk günden bu yana sokak hayvanlarıyla ilgili yardımların sürekli hale geldiğini belirterek, "Yalnızca Seyhan’ın bu konuda aktif olması yeterli değildir. Diğer belediyelerimizin de bu işin ucundan tutmaları kesinlikle şarttır. Biz kendi imk?nlarımız ölçüsünde sorumluluk sahamızda üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz" dedi. Seyhan Belediyesi’nin sokak hayvanları için yaptığı sürekli yardımlar hayvan severler gönüllüleri tarafından da takdirle karşılandı.

  Etiketler: adana
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı