KAYSERİ HABERLERİ

Belediye Başkanı Cabbar’dan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret

IHA
01.10.2015 - 09:25Son Güncelleme : 01.10.2015 - 09:26

DEVELİ

IHA

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması sebebiyle Develi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan’ı makamında ziyaret etti.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına yeni bir heyecanla değerlendirilmesi gereken yeni eğitim öğretim dönemi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda en önemli basamağın nitelikli bir eğitim olduğundan hareketle, çocuklarımızın pozitif bilimleri kavramasının yanı sıra, milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirmesi anlamında da iyi bir fırsat olarak görülmelidir,biz eğitimli bilinçli manevi değerlerini bilen kültürüne sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için Develi Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili Müdürüm ve öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2015-2016 eğitim öğretim döneminin Develi’mizde ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”dedi
Develi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan da, "Öncelikle Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar beye nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.
Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının ve ailelerimizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder, sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Belediye Başkanı Cabbar’dan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 09 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Başkanı Cabbar’dan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı