SİVAS HABERLERİ

Belediye Başkanı Aydın, amatör kulüp temsilcileriye buluştu

DHA
31.03.2016 - 14:47Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas’ta faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Paşabahçe Kütükev’de düzenlenen kahvaltıya, Başkan Aydın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Belediye bünyesinde yeni kurulan Spor İşleri Müdürü Davut Aşık, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Yıldız ve şehrimizdeki amatör kulüplerin yetkilileri katıldı. Sivas’taki amatör kulüplerin sorunlarının masaya yatırıldığı programda konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, Başkan Aydın’ın projeleri arasında yer alan Amatörevi Projesi’nin yakın zamanda hayata geçirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek Başkan Aydın’a teşekkür etti. Spor İşleri Müdürü Davut Aşık ise, Belediye bünyesinde kurulan yeni bir müdürlük olduklarını söyleyerek amaçlarının amatör kulüpler ve sportif faaliyet yürüten birimlerin talep ve sorunlarını Başkan Aydın'a aktarmak ve çözüm yolları bulmak olduğunu kaydetti. Amatör sporun kalkınması, çocukların ve gençlerin spora yönlenmesi adına Sivas'ın çeşitli mekanlarına halı sahalar ve spor parkları yaptıklarını ifade eden Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kulüplere malzeme yardımı, deplasmana gittiklerinde ise yakıt yardımında bulunduklarını söyleyerek önümüzdeki dönemde Amatörevi Projesi ile Karşıyaka bölgesine yapmayı planladıkları spor kompleksinin yapılacağı bilgisini verdi. Daha sonra söz alan katılımcılar, kulüplere sağlanan katkılardan ötürü Başkan Aydın'a teşekkür ederek yaşadıkları sorunlardan bahsettiler.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Belediye Başkanı Aydın, amatör kulüp temsilcileriye buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye Başkanı Aydın, amatör kulüp temsilcileriye buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı