« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Belediye 30 kayak takımı dağıttı

Bitlis Belediyesi, maddi durumu kötü olan 30 çocuğa kayak takımı dağıttı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Belediye başkanı Fehmi Alaydın, belediye olarak aldıkları 30 kayak takımını, ekonomik durumu iyi olmayan çocuklara dağıttıklarını bildirdi. İmkanları genişledikçe kayak sporunun dışında diğer spor dallarına da katkı sunacaklarını ifade eden Alaydın, şöyle konuştu:
“Biz çocukluğumuzda kayak takımı alamadık. Ben üniversiteyi bitirdikten sonra, toplu olarak kazandığım parayla bir kayak takımı aldım. Bitlis'te son yıllarda kayak sporu yapanların sayısının artığını görüyoruz. Kayak takımı alamayan, ekonomik imkanları dar olan vatandaşlarımızın olduğunu da biliyoruz. Özellikle bu çevrede oturan çocukların kayak sporuna olan sevgisi oldukça fazla. Bu anlamda federasyon her yıl buraya kayak takımı gönderiyor. Biz de belediye olarak bu yıl 30 kayak takımı aldık. Bunları tanımadığımız ve bilmediğimiz yoksul aile çocuklarına dağıttık. Bu çocuklarımız için hoca da tuttuk. Bu çocuklarımıza kayak sporunu öğretiyoruz. Kayak sporunun dışında diğer spor dallarına da imkanlarımız genişledikçe katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Belediyenin imkanlarının kıt olmasından dolayı, göreve geldikleri ilk iki yıl spora çok fazla destek sunamadıklarını bildiren Alaydın, herkesin spor yapmasını istediklerini ve imkanları arttıkça spora destek sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Öte yandan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile bir spor kompleksi yapacaklarını belirten Alaydın, 40 dönüm arazi üzerinde yapılacak olan kompleksin, Bitlis ve bölge gençliğine büyük hizmetler vereceğini söyledi.
Daha sonra Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Güven ile Kamp Eğitim Merkezi Müdürü Refik Avşar ve Bitlis Kayak İl Temsilcisi Kenan Aşit çocuklara kayak takımlarını dağıttı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz